آثار خود با محور نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه را به جشنواره حکمت و نیایش ارسال کنید

به گزارش وب سایت لبخند خدا؛ به نقل از روابط عمومی جشنواره ملی حکمت و نیایش، حجت‌الاسلام امیر شمس اعلام کرد: اولین جشنواره حکمت و نیایش با محوریت نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه در قالب جشنواره‌های آیات به میزبانی استان تهران برگزار می‌شود.

وی افزود: این جشنواره که با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در حال برگزاری است، با استقبال علاقه‌مندان رو برو بوده است.

حجت‌الاسلام شمس با اشاره به اینکه مهلت دریافت آثار این جشنواره ۳۰ فروردین‌ماه در نظر گرفته شده بود، گفت: به درخواست هنرمندان، این زمان تا ۱۵ اردیبهشت‌ماه تمدید شد.

 به گفته حجت‌الاسلام شمس این جشنواره با هدف معرفی آثار برتر پژوهشی، علمی و ادبی در حوزه عترت برگزار می‌شود.

وی تقویت مبانی دینی و بنیان‌های اخلاقی با محوریت نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه، حمایت از پژوهشگران، استادان، هنرمندان و فعالان حوزه معارف و مفاهیم عترت طاهره(ع)، جریان‌سازی و رونق‌بخشی به این نوع آثار پژوهشی را از دیگر اهداف جشنواره اعلام کرد.

دبیر اجرایی نخستین جشنواره ملی حکمت و نیایش ادامه داد: فراخوان جشنواره در بخش‌های پژوهشی‌، هنری و آواها و خوانش‌ها منتشر شده و علاقه‌مندان می‌توانند در بخش پژوهشی با ارسال پایان‌نامه، رساله، کتاب، ترجمه و تصحیح نهج‌البلاغه و صحیفه‌سجادیه، شعر و داستان به دبیرخانه، در این جشنواره شرکت کنند.

وی یادآوری کرد: در بخش هنری، دبیرخانه جشنواره آثار خوشنویسی و پوستر، فیلم‌های داستانی، نماهنگ کوتاه و بلند را دریافت کرده و در بخش آوایی نیز خطبه‌خوانی نهج‌البلاغه و نیایش‌خوانی صحیفه‌ سجادیه برگزار می‌شود و هیئت داوران جشنواره آثاری که از سال ۹۰ تاکنون تولید شده‌اند را داوری خواهد کرد.

شمس اضافه کرد: علاقه‌مندان می‌توانند به منظور شرکت در جشنواره حکمت و نیایش به سایت دبیرخانه آن به نشانی www.hekmatoniayesh.com مراجعه کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code