از «مشق گوهرشاد» تا عیادت از بیماران در هفته عفاف و حجاب

گروه اجتماعی ــ دبیر جبهه مردمی عفاف و حجاب فارس از برگزاری ۱۲۰ برنامه در استان طی هفته عفاف و حجاب خبر داد و گفت: اجرای برنامه «مشق گوهرشاد»، عیادت از بیماران بیمارستان‌ها، بازدید از خانه سالمندان، برپایی کارگاه‌های آموزشی و … از جمله برنامه‌های این هفته هستند.

محمدحسین اسلامی، دبیر جبهه مردمی عفاف و حجاب فارس در گفت‌وگو با ایكنا از فارس، ضمن گرامیداشت فرا رسیدن ایام هفته عفاف و حجاب گفت: برنامه‌های بزرگداشت این هفته به‌همت جبهه از 18 تیرماه آغاز شده است.

اجرای 120 برنامه در هفته عفاف و حجاب
وی از اجرای 120 برنامه در ایام هفته عفاف و حجاب در استان فارس خبر داد و افزود: تاكنون بیش از 86 برنامه در نقاط مختلف استان فارس بدین مناسبت اجرا شده است.

اجرای برنامه‌ها در 65 نقطه فارس
اسلامی با بیان اینكه در این برنامه‌ها سعی شده است كه به‌صورت عمق‌بخشی و آموزشی و پررنگ‌تر به موضوع عفاف و حجاب نگاه شود، گفت: برنامه‌های هفته عفاف و حجاب به‌همت این جبهه در 65 نقطه استان فارس اجرا می‌شوند.
دبیر جبهه مردمی عفاف و حجاب فارس یادآور شد: كارشناسان جبهه هم‌اكنون در سطح شهرها و حتی روستاها در حال فعالیت هستند و در آنجا كارگاه‌های آموزشی هم برای بانوان و هم آقایان با موضوع عفاف و حجاب برگزار می‌كنند.
وی با اشاره به برنامه‌های این هفته گفت:‌ یكی از طرح‌هایی كه امسال توانستیم در سطح استان اجرا كنیم، اجرای 18 طرح با عنوان «مشق گوهرشاد» است كه در آن دلنوشته‌های مردم با موضوع شهدای گوهرشاد را جمع‌آوری كرده و بعد از انجام ویراستای، در قالب یك كتاب به نام «نگاه» به چاپ خواهیم رساند و آن را در نهایت توزیع می‌كنیم.
اسلامی با بیان اینكه تلاش می‌كنیم تا نمایشگاهی با موضوع گوهرشاد نیز در قالب این مجموعه كتاب‌ها برپا كنیم، گفت: برپایی نمایشگاه حریم ریحانه،‌ ایستگاه‌های مطالعه، اجرای مسابقه و غیره از دیگر برنامه‌هایی هستند كه در هفته عفاف و حجاب توسط جبهه مردمی در نقاط مختلف استان فارس اجرا می‌شوند كه تاكنون از استقبال خوبی هم برخوردار بوده‌اند.
دبیر جبهه مردمی عفاف و حجاب فارس ادامه داد: از دیگر برنامه‌های این هفته حضور اعضای جبهه مردمی عفاف و حجاب در بیمارستان‌ها و عیادت از بیماران در 8 شهرستان استان و بازدید از 5 آسایشگاه سالمندان است.

برخی از دستگاه‌ها از جبهه مردمی درخواست كمك مالی كرده‌‌اند
وی با ذكر این نكته كه تمام هزینه‌های اجرای این برنامه‌ها مردمی بوده است و هیچ كمك دولتی در این زمینه نبوده است، گفت: خوب است كه دستگاه‌های مختلف با انگیزه بهتری به موضوع عفاف و حجاب نگاه كنند ولی متأسفانه تاكنون دستگاه‌ها نه كمكی در این زمینه به جبهه داده‌اند و نه خودشان برنامه اجرا كرده‌اند حتی برخی از دستگاه‌های دولتی از جبهه درخواست كمك مالی برای اجرای برنامه عفاف و حجاب داشته‌‌اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code