استقبال از بهار در مترو با اجرای ۱۲ گروه موسیقی اقوام و نواحی

به گزارش وب سایت لبخند خدا؛ به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران، احسان بیسادی معاون فرهنگی متروی تهران اعلام کرد: با نزدیک شدن به ایام عید و سال جدید، معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران به برگزاری برنامه «آوای سرزمین من ۹۷» در ۱۶ ایستگاه مترو اقدام‌ کرده است.

وی افزود: این برنامه توسط ۱۲ گروه موسیقی اقوام و نواحی از اقوام مختلف ایران در ۱۶ ایستگاه پرتردد اجرا می‌شود.

بیسادی در خصوص اهداف این برنامه گفت: به منظور فراهم کردن لحظاتی شاد برای مسافران متروی تهران، گروه‌های موسیقی از استان‌های گلستان، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و شمالی، گیلان، چهار محال و بختیاری، آذربایجان، بوشهر، مازندران، تهران و هرمزگان در ایستگاه‌های منتخب مترو به اجرا می‌پردازند.

وی با اشاره به سابقه برگزاری این برنامه گفت: «این برنامه برای سومین سال پیاپی در روزهای پایانی سال و در طرح استقبال از بهار شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه برگزار می‌شود.

بیسادی در ادامه با اشاره به ایستگاه‌های محل برگزاری این برنامه گفت: در حال حاضر ۱۶ ایستگاه متروی تجریش، شهید بهشتی، قلهک، امام حسین (ع)، امام خمینی (ره)، دروازه شمیران، ارم سبز، شوش، راه آهن، میدان جهاد، میدان آزادی و تئاترشهر، ابن سینا، شهرک اکباتان، علم و صنعت و پیروزی میزبان مسافران شهر زیرزمینی در اجرای هنرمندان عرصه موسیقی اقوام مختلف هستند.

گفتنی است مجموعه اجراهای موسیقی «آوای سرزمین من» از روز ۲۲ اسفند آغاز شده و تا ۲۸ اسفند همین ماه ادامه دارد. طی این برنامه هر روز در یک نوبت عصر از ساعت ۱۶ تا۱۹ برای مسافران متروی تهران موسیقی و حرکات آئینی اجرا می‌شود.این برنامه در۸۱  اجرای ۱۵۰ دقیقه‌ای و در مجموع ۱۲ هزار و ۱۵۰ دقیقه انجام می‌شود.

همچنین به منظور فضاسازی محیطی معاونت فرهنگی مترو به طراحی و نصب بنرهای فرهنگی با عنوان «شعر و شکوفه» و با موضوع نوروز و نیز راه‌ندازی و ساخت ۱۸ سازه حجمی با موضوعات متنوع در سالن ایستگاه‌های منتخب اقدام کرده‌است.

انتهای خبر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code