امروز ما برای دشمن شرط می‌گذاریم / دشمن نمی‌تواند انسان صالح تربیت کند

به گزارش وب سایت لبخند خدا به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین، چهارمین اجلاسیه اساتید شبکه تربیتی صالحین بسیج صبح امروز، 24 اسفندماه و با حضور سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا تویسرکانی و تعدادی دیگر از فرماندهان آغاز شد.

سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین طی سخنانی در این مراسم اظهار کرد: سند راهبردی 10 ساله اعتلای بسیج که مبتنی بر بیانیه گام دوم تدوین شد. در دو سه هفته گذشته توسط رهبر معظم انقلاب تصویب و توسط فرمانده کل سپاه به بسیج ابلاغ شد.

وی افزود: تدابیر رهبر انقلاب بسیار راهگشا است و مهمترین بخش این سند، تعلیم و تربیت است و نگاه جامعی نیز به بسیج و به جامعه‌ وجود دارد. نگاه این سند فراتر از بسیج است. در بخش تعلیم و تربیت سیاست‌های عمده و اصولی پیش‌بینی شده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: تعلیم و تربیت از سنین کودکی آغاز و تا میان‌سالی ادامه خواهد یافت. پیاده‌سازی این سند بر اساس منظومه فکری رهبر انقلاب خواهد بود.

وی گفت: مجاهدت‌های بسیجیان در سراسر کشور با وجود ویروس کرونا و فشارهای دشمن، نشان دهنده خروجی مسائل تربیتی است.

همچنین، در ادامه، سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز طی سخنانی در این اجلاسیه اظهار کرد: صمیمانه تشکر می‌کنم از روحانیون والامقامی که امروز دعوت سپاه و بسیج را پذیرفته‌اند. مطمئن هستیم شبکه تربیتی صالحین می‌تواند شفابخش بسیاری از دردهای جامعه ما باشد.

وی افزود: سرشت سپاه در عاشورای ۶۱ هجری و در صحرای کربلا شکل گرفت و امتدادی است از اصحاب عاشورا؛ بسیج هم همینگونه است. امام حسین(ع) در خط مقدم نبرد با ظالمین ایستاد و اصحاب او شهید و اسیر شدند، اما این مسئله حجتی می‌شود برای همگان که نمی‌توان میدان جهاد با ستمکار را رها کرد.

سرلشکر سلامی تأکید کرد: انقلاب ما امتداد رسالت انبیای الهی است، همان رسالتی که آمد تا در امتداد رسالت انبیای و ائمه اطهار(ع) زمین بلد را طیب کند. آمد تا حیات طیبه را روی صفحه زمین پیاده کند. انقلاب آمد تا گفتارها تبدیل به رفتار صالح شود و انسان را از اسارت طاغوت نجات دهد.

فرمانده کل سپاه افزود: ما در عصر طلایی و همچنین، در عصر حیاتی اسلام هستیم. خورشید اسلام طلوع کرده و احکام خداوند فرصت پیاده شدن پیدا کرده است. ما در یک موقعیت استثنایی قرار داریم که اسلام نه تنها جاری شده بلکه وحی جاری است.

وی با بیان اینکه بدون ولایت احکام تعطیل و حدود جاری نمی‌شود، تأکید کرد: اسلام آمده است تا پرده‌های جهالت مدرن را از ذهن انسان‌ها بردارد. ما انقلابمان را نمی‌شناسیم و نمی‌دانیم چه اتفاقی رخ داده است. همه قدرت‌های شیطانی صف بسته‌اند تا از این واقعه جلوگیری کنند.

سرلشکر سلامی بیان کرد: وقتی اسلام حاکمیت تشکیل داده است و می‌خواهد به نام این دین مبین بشریت را به ساحل رستگاری رهنمون شود، طبیعی است همه عالم علیه آن آتش می شود اما خداوند دین خود را یاری می‌کند.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: مگر می‌شود یک ملت تنها در محاصره در مقابل جهان اینگونه سربلند و سرافراز ایستاد. دشمنان خود را می‌بینیم و به دورترین نقاطشان نظاره داریم. از رهبری ژرف‌اندیش بلندنگر و عمیق به زیبایی دشمن را می‌شناسند. اگر تمام قدرت‌های جهان مجتمع شوند، قدرت آفرینش پشه‌ای را ندارند. تکیه بر قدرت خدا عامل همه پیروزی‌های ماست.

وی تصریح کرد: ما باور داریم که سعادت، عزت، منزلت و اعتبار ما در عالم به درخشش نور ولایت وابسته است که در مرکز این نبرد ایستاده است. عجیب است که یک ملت ۴۲ سال با عظیم‌ترین قدرت‌ها مواجه باشد و با قدرت ولایت بتواند قدرت دشمن را نقض کند. بارها ما تا لبه جنگ پیش رفته‌ایم و تردیدی نداشتیم که می‌جنگد اما او تنها در مقابل دشمن ایستاده است و مانند یک خورشید نورافشانی کرده و دشمن را عقب رانده است.

سرلشکر سلامی گفت: ما با قدرت کم‌تأثیر زیاد می‌آفرینیم. در حالیکه آن‌ها ۱۳۵ هزار نیرو در عراق دارند، ما با اندک نیروی بسیار کم توانستیم بر آن‌ها پیروز ‌شویم و آن‌ها را خارج کنیم. در یمن هم امروز اعماق خاک دشمنشان را می‌زنند و کدام نگاه نافذ این میدان را به یک میدان پرافتخار تبدیل کرد. این روند حاکمیت صالحان روی زمین است. ما جز ایستادن راهی نداریم. در فراز آخر نبردیم و دشمنان عاجز شده است.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: ما پوسیدگی و سستی را در دشمن می‌بینیم که اصلا ظاهر یک قدرت و امپراتوری را ندارد. این فرسایش قدرت چگونه اتفاق افتاد؟ دشمن در هیچ عرصه‌‌ای به پیروزی نرسید و ولایت روح جهاد را در جوانان دمید و دشمن مجبور شد عقب بنشیند. در جنگ اقتصادی نیز دشمن شکست خورد. فشار حداکثری شکست و معمار آن نیز شکست.

وی تأکید کرد: امروز ما برای دشمن شرط تعیین می‌کنیم و این به قدرت انسان‌های صالح است و توانستند حقیقت زندگی را دریابند. با ایمان راه می‌رفتند و می‌روند. فقط انسان‌های مؤمن قادرند در برابر این قدرت بایستند. ما سلاح فراوان داریم و دست‌هایمان پر است اما بدون انسان‌های مؤمن این سلاح‌ها کار آمد نیستند. دشمن امروز متوجه شده است قدرت همانی است که ما در اختیار داریم. دشمن نمی‌تواند انسان صالح تربیت کند، اما می‌تواند ذهن آن‌ها را با عملیات رسانه‌ای خود تخریب کند.

سرلشکر سلامی ادامه داد: صبح نزدیک است. در افق دور دست ناله دشمنان شنید می‌شود. ناکارآمدی نظام سلطه دیده می‌شود. مجاهد بزرگی مثل قاسم سلیمانی یک تنه یک جهان شگفتی می‌آفریند و دشمن را وادار به ستایش از فضیلت خود می‌کند. تربیت همین است و جهان با تربیت تغییر می‌کند. هدف دشمن تعطیل کردن احکام خدا و و‌حی اوست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *