اندونزی؛ میزبان نشست زندگی مشترک در اسلام

گروه بین‌الملل – نشست «زندگی مشترک در اسلام» به همت سازمان بین‌المللی فارغ‌التحصیلان الازهر شعبه اندونزی و با همکاری دانشگاه شافعیه، چهارشنبه، 17 مهرماه، در جاکارتا برگزار شد.
به گزارش وب سایت لبخند خدا؛‌ به نقل از «الیوم السابع»،‌ سازمان بین‌المللی فارغ‌التحصیلان الازهر شعبه اندونزی، نشستی با عنوان «همزیستی و زندگی مشترک در اسلام»، را با همکاری دانشگاه شافعیه جاکارتا برگزار کرد.

در این نشست که در ادامه سلسله نشست‌های «سرزمین بدون تروریسم»‌ برگزار شد، حدود 500 دانشجوی دختر و پسر دانشگاه شافعیه و اعضای هیئت علمی این دانشگاه حضور داشتند. 

«عبدالفتاح العواری» رئیس دانشکده اصول الدین در دانشگاه الازهر طی سخنانی با تأکید بر اهمیت همزیستی مشترک در دین اسلام، به آیات قرآن کریم و گوشه‌هایی از سیره حضرت رسول اکرم (ص) استناد و تأکید کرد: پیامبر اکرم(ص) نخستین شخصی بودند که پس از مهاجرت به مدینه منوره، همزیستی را میان مسلمانان و غیرمسلمانان به وجود آوردند.

وی همچنین ضمن هشدار به جوانان برای دوری از اندیشه‌های تخریب‌گر گفت: این‌گونه اندیشه‌ها موجب تخریب اصول دین و سپس مسلمانان می‌شود.

 «مخلص حنفی» دبیرکل شعبه اندونزی سازمان بین‌المللی فارغ‌التصیلان الازهر نیز طی سخنانی با اشاره به وجود انواع مختلف تروریسم در کشورهای اسلامی گفت: علاوه بر شکنجه، قتل و عملیات تروریستی که موجب اهانت به دین اسلام می‌شود، گونه‌ای از تروریسم روحی و معنوی نیز میان افراد جامعه وجود دارد که با پراکنده کردن شایعات و ترویج فتنه و اهانت به پیروان دیگر ادیان شکل می‌گیرد. 

وی در پایان، جوانان را به اهمیت فهم و درک بهتر از آنچه که در اطراف آنان می‌گذرد و شناخت ابعاد ترویج شایعات و تبلیغات فتنه برانگیز توصیه کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code