اهدای ۱۲ میلیارد ریال کتاب به کتابخانه‌های استان‌ها در هفته کتاب

به گزارش وب سایت لبخند خدا به نقل از روابط عمومی وزارت ارشاد، مهرزاد دانش گفت: هیئت انتخاب خرید کتاب به صورت مستمر و در نوبت‌های مشخص در طول سال اقدام به اهدای کتاب به مراکز مختلف فرهنگی می‌کند، اما گاهی برخی از این اهدا‌ها با عقد تفاهم‌نامه‌ها متناسب است که مهم‌ترین طرف‌های قرارداد‌های ما، ادارات کل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها هستند.

 

وی افزود: ادارات کل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها هرکدام به تناسب میزان تعداد کتاب‌خانه‌هایشان، تلاش‌هایی که به همت نهاد‌های ذی‌ربط برای ترویج کتاب و کتاب‌خوانی انجام شده است و البته درجه محرومیت فرهنگی هر استان بر مبنای تقسیم‌بندی‌ها و بضاعت بودجه وزارت‌خانه سهمیه‌بندی شده و با مراجعه نمایندگان استان‌ها به انبار کتاب، کتاب‌هایی را جهت تجهیز کتاب‌خانه‌های استانی دریافت خواهند کرد.

 

دانش با اشاره به اجرای دومین سال اهدای کتاب به استان‌ها در هفته کتاب یادآور شد: برای دومین سال اهدای کتاب از سوی دفتر چاپ و نشر در هفته کتاب انجام می‌شود. ما درصدد هستیم تا این رویه را تداوم ببخشیم و علاوه بر سهمیه‌های سالانه به هر استان، به میزان ۴۰۰ میلیون ریال حواله اهدای کتاب به هر استان اهدا کنیم. گستره تنوعی کتاب‌ها، ترکیبی از کتاب‌های کودک، علوم انسانی، ادبی، دینی و هنری است.

 

مدیرکل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین تأکید کرد: کتاب‌خانه‌ها اصلی‌ترین و مهم‌ترین مراکز فرهنگی در حوزه کتاب است و هدف ما از انجام این فعالیت‌ها تجهیز این کتاب‌خانه‌ها است، اما برای رشد این محوریت نیاز به سیاست‌های دیگری نیز است که باید با همکاری دیگر نهاد‌ها نیز انجام شود.

 

دانش در پایان گفت: ما به عنوان نهادی که وظیفه اهدای کتاب را دارد، به این شکل انجام وظیفه خواهیم کرد، اما دیگر سازمان‌ها نیز باید برای ترویج این قطب فرهنگی اقدامات دیگری را انجام بدهند.

 

یادآور می‌شود؛ بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از ۲۳ تا ۳۰ آبان ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code