بازتاب گسترده شور و شعور مردم ایران در سیما

به گزارش وب سایت لبخند خدا به نقل از روابط عمومی معاونت سیما، ١٣ آبان سال ٩٨ هم به عنوان روزی که مردم ایران و به ویژه جوانان و نوجوانان، بصیرت خود را به رخ جهانیان کشاندند در تاریخ ثبت شد، اما تلویزیون نیز امسال حضور پر رنگی در این حماسه داشت و توانست ابهت مردم را بازتاب دهد. امسال مراسم در بیش از هزار شهرستان، شهر و بخش کشور برگزار شد و شبکه‌های مختلف سیما با تلاش همکاران مرکز تولید و فنی سیما به طور زنده این مراسم را پوشش دادند. در واقع، سیما امسال هم صدای رسای «مرگ بر آمریکا»‌ی مردم را که بلندتر از سال‌های قبل بود را به گوش جهانیان رساند.

شبکه یک در روز دوشنبه ۱۳ آبان از ساعت ۹:۳۵ دقیقه ویژه برنامه «۱۳ آبان» را به صورت زنده از راهپیمایی مردم علیه استکبار آمریکا در سراسر کشور پخش کرد. این برنامه به طور کاملا مردمی پخش شد و دوربین آن در حدود دو ساعت برنامه، به طور مستمر روی مردم متمرکز بود. مخاطب این برنامه به طور زنده و مستقیم و بدون هیچ واسطه‌ای می‌توانست ببیند که مردم ایران در تهران، ایلام، سنندج، شهرکرد، زاهدان، مشهد، اصفهان، ساری، همدان، کرمان و … تابلو‌هایی علیه آمریکا و اسرائیل را در دست دارند و علیه استکبار جهانی شعار می‌دهند. تصاویری که به وضوح، حضور پررنگ دهه هشتادی‌ها و حتی دهه نودی‌ها را نمایش می‌دادند. همچنین شبکه یک به طور مستقیم، صحبت‌های سخنران مراسم، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران را پخش کرد.

شبکه دو هم برنامه صبحگاهی کودک و نوجوان خود را به راه پیمایی روز دانش آموز و روز مبارزه با استکبار جهانی اختصاص داد. گزارشگر این شبکه نیز از داخل لانه جاسوسی سابق آمریکا، راهپیمایی امروز را پوشش داد و با مهمان برنامه مصاحبه کرد و پس از آن در برنامه «زنده باد زندگی» به این رویداد پرداخت.

شبکه سه سیما نیز برنامه‌ای را به این مراسم اختصاص داد. این شبکه نیز در کنار بازنمایی تصاویری از جای جای ایران، در داخل لانه جاسوسی سابق آمریکا با سعید فلاح پور، معاون ارتباطات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به گفتگو نشست. وی در این گفتگو به ارائه آمار‌ها و گزارش‌هایی درباره تلاش‌های این نهاد برای برگزاری باشکوه راهپیمایی ۱۳ آبان در سرتاسر کشور پرداخت.

شبکه چهارم سیما هم امروز هم در قالب پوشش تصویری از شهر‌های مختلف به استقبال مراسم ۱۳ آبان رفت.

شبکه امید که مختص مخاطب نوجوان است نیز امسال با راه‌اندازی غرفه‌ای در دل راه پیمایی، ویژه برنامه «قاب امید» را به پوشش زنده مراسم روز دانش آموز اختصاص داد. در این برنامه که از ساعت ۹ به مدت ۱۸۰ دقیقه از محل برگزاری مراسم پخش می‌شد، مجری درباره مناسبت این راهپیمایی و اهمیت مبارزه با استکبار برای مخاطب توضیح داد. در ادامه، با مهمان برنامه که یکی از فعالان بسیج دانش آموزی بود، گفت‌وگو شد. اما بخش مهم این برنامه، به انعکاس تصاویر و شعار‌های نوجوانان در راه پیمایی اختصاص یافت. گزارشگر با حضور بی‌واسطه در دل جمعیت به طور زنده با نوجوانان حاضر در مراسم به مصاحبه پرداخت. در برنامه «قاب امید» همچنین آیتم‌های مختلفی درباره فعالیت‌های دانش آموزان برای استقبال از راه پیمایی روز مبارزه با استکبار جهانی پخش شد. بازخوانی پیام امام خمینی (ره) خطاب به دانش‌آموزان نیز از دیگر نقاط عطف برنامه «قاب امید» بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code