بازگرداندن اموال عمومی؛ دلیل تعطیلی مرکز قرآنی سودان

گروه بین‌الملل ــ کمیته مقابله با فساد و استرداد اموال غارت شده سودان اعلام کرد تصمیم برای متوقف‌کردن پخش چند شبکه رادیو و تلویزیونی، جلوگیری از انتشار دو روزنامه و تعطیلی یک مرکز قرآنی در این کشور با هدف بازگرداندن اموال عمومی اتخاذ شده است.
به گزارش وب سایت لبخند خدا؛ به نقل از میدل‌ایست‌مانیتور، سه‌شنبه گذشته مقامات سودانی کانال‌های تلویزیونی طیبه و الشروق و روزنامه‌های السودانی و الرأی و انجمن قرآن کریم این کشور را تعطیل کردند.

«رشید سعید» یکی از اعضای این کمیته در کنفرانسی خبری گفت: ما تأکید می‌کنیم که در کار هیچ روزنامه‌نگاری دخالت نکرده و بر هیچ روزنامه یا رسانه‌ای فشار نیاورده‌ایم.

 

«وجدی صالح» یکی دیگر از اعضای این کمیته نیز گفت: انجمن قرآن کریم ماهانه 570 هزار پوند سودان هزینه داشت. این انجمن که در یک ساختمان چند طبقه واقع است صاحب دو هتل و 100 خودرو است. ما همچنین مطلع شدیم که این انجمن در سود یک معدن طلا در شمال این کشور سهیم است،‌ با این حال هر از گاهی از ریاست‌جمهوری و صندوق زکات کمک دریافت می‌کرد.
 
وی افزود: در مورد رادیو الفرقان نیز پخش این شبکه تعلیق شد زیرا اذهان عمومی را علیه ما دچار تشویش می‌کرد گویی که ما دشمن قرآن هستیم تا موضوع اصلی مربوط به منابع مالی خود را پنهان کنند.  
 
گفتنی است «فیصل محمد صالح»، وزیر فرهنگ و رسانه سودان، اخیراً دستور توقف پخش ۱۰ شبکه ماهواره‌ای از جمله شبکه «طیبه» را که وابسته به جریان سلفی این کشور است، صادر کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code