بالاترین تعداد مرگ و میر کرونایی ثبت شد / جان‌باختن 221 نفر

به گزارش وب سایت لبخند خدا، سیما سادات‌لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با اشاره به شناسایی ۲ هزار و ۷۹ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ گفت: با احتساب این موارد، مجموع بیماران مبتلا به کرونا در کشور به ۲۵۰ هزار و ۴۵۸ نفر رسید.

وی افزود: متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۲۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند که این بیشترین تعداد موارد مرگ روزانه بیماران در کشور است و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۱۲ هزار و ۳۰۵ نفر رسید. خوشبختانه تاکنون ۲۱۲ هزار و ۱۷۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

وی با بیان اینکه ۳ هزار و ۳۲۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند، یادآور شد: تاکنون یک میلیون و ۸۹۷ هزار و ۸۰۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزیر بهداشت بیان کرد: همانند روز‌های گذشته استان‌های خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان‌های غربی و شرقی و خراسان رضوی در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی افزود: در طول ۶ روز گذشته، یک میلیون نفر به مجموع مبتلایان کووید۱۹ در دنیا افزوده شد و شمار مبتلایان کرونا در جهان از مرز ۱۲ میلیون نفر عبور کرد و این نشان دهنده روند افزایشی شیوع و ابتلا به این بیماری در همه کشور‌های جهان است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code