برگزیدگان چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی معرفی شدند

به گزارش خبرنگار وب سایت لبخند خدا؛ آیین اختتامیه چهارمین دوره جشنواره آوا‌ها و نوا‌های رضوی عصر امروز، ۱۵ تیرماه، با حضور سیدمجتبی حسینی، معاون امور هنری وزیر ارشاد، در تالار وحدت برگزار شد.

برگزیدگان چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی معرفی شدند
احد جاودانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، در سخنان کوتاهی گفت: در این جشنواره که با استقبال خوبی در کشورمان مواجه بود، هنرمندانی از چهار کشور آذربایجان، ترکیه، گرجستان و افغانستان نیز حضور پیدا کردند.

در ادامه این مراسم از استاد احمد مراتب از شاگردان استاد تاج اصفهانی، علی اسمی، چاووشی‌خوان گیلانی، رضا صادقی، محمد معتمدی و صدیقه بحرانی به عنوان برگزیدگان این دوره از جشنواره تجلیل و قدردانی شد.

برگزیدگان چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی معرفی شدند

رضا صادقی در این مراسم گفت: یک سال و نیم سن داشتم که با مراجعه به پزشک آمپولی به عصب پایم تزریق شد و بدنم از کار افتاد و این موضوع برای پدرم بسیار سخت بود. وقتی که بزرگتر شدم از پدرم سؤال کردم که چرا برای این موضوع مرا به پابوس امام رضا (ع) نبردی، گفت؛ امام رضا (ع) حال خوب به ما داده که حال بدمان را پیش ایشان نبریم؛ بنابراین وقتی از این آقا حرف می‌زنم حرفم سفارشی نیست، بلکه حرف دل است.

در ابتدای این مراسم، کرنانوازی و صلوات خاصه امان رضا (ع) اجرا شد. همچنین اجرای گروه کر اردیبهشت با مدیریت حمید عسگری نیز از دیگر بخش‌های این مراسم بود.

در ادامه مراسم از برگزیدگان بخش اصلی چهارمین جشنواره آوا‌ها و نوا‌های رضوی بر اساس آرای هیئت داوران تجلیل شد.

برگزیدگان چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی معرفی شدند

هنرمندان و گروه‌های برگزیده بخش بین‌الملل:

گروه عاشیق‌های آذربایجان از کشور جمهوری آذربایجان / ‏‬ گروه «خوش نواز» به سرپرستی محمد نسیم خوش نواز از کشور افغانستان / ‏‬ عبدالغفور قزاق از کشور قزاقستان، المت جمال کایهان از کشور ترکیه

هنرمندان گروه‌های برگزیده بخش داخلی:

گروه «اخوان» سنندج به سرپرستی منصور مرادی / ‏‬ گروه «نجوای کتول» به سرپرستی محمدرضا برزگر از علی آباد کتول / ‏‬ گروه اردشیر نوایی از خرم آباد لرستان / ‏گروه «ندای جام» از تربت جام به سرپرستی شهرام فرهادی نیا‬ / ‏‬ گروه «بخشی» به سرپرستی سلطان رضا، ولی نژاد از شیروان / ‏‬ گروه نغمه‌های شاه جهان از شهرستان فاروج به سرپرستی مظاهر حدادیان / ‏‬گروه قاف عشق به سرپرستی فرشید خویی وند از ورامین / ‏‬گروه «پیر پتر» به سرپرستی اسحاق بلئوچ نسب از شهر چابهار / ‏‬ گروه چاوشی خوانی به سرپرستی محمد حسن باغبانی از حویبار مازندران / ‏‬ گروه یاری به سرپرستی سید زاهد حسینی / ‏‬ گروه میسان از اهواز به سرپرستی باسم حمادی / ‏‬ گروه فریان کویر به سرپرستی غلام فاروق فقیری از مشهد / ‏‬ سلمان سورگی از بیرجند خراسان / ‏‬ گروه «قاصدک» به سرپرستی سید علی اسماعیلی از تهران / ‏‬ گروه «عاشیقلار میشو» به سرپرستی احد ملکی از تبریز / ‏‬ محمد نعیمی از شهر رامیان / ‏‬ گروه «لری» به سرپرستی فرشاد سیفی از لرستان / ‏‬ گروه «آوای کلپورگان» به سرپرستی خسرو سیاهانی از چابهار / ‏‬ گروه «کرامت» به سرپرستی علی مراد زاده از اصفهان / ‏‬ گروه چاووشی خوانی به سرپرستی غلامرضا فرج پور از مازندران / ‏‬ گروه «صبا» به سرپرستی خلیل شیری از تایباد / ‏‬ گروه «کلار بختیاری» به سرپرستی داریوش اسکندری از شهر کرد

یادآور می‌شود، سید محمد مجتبی حسینی، محمد الهیاری، حسام‌الدین سراج، قاسم رفعتی، حمیدرضا نوربخش، فاضل جمشیدی، علی ثابت نیا، احمدصدری، مهیار شادروان، تقی ضرابی، هوشنگ جاوید، محمد سلمانی از مهمانان ویژه مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره آوا‌ها و نوا‌های رضوی بودند.

برای مشاهده گزارش تصویری کامل این نشست اینجا کلیک کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code