بلوغ سیاسی و بصیرت جریان‌ها در لحظاتی مانند تحریم ظریف مشخص می‌شود

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

محمدجواد جمالی نوبندگانی، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در گفت‌وگو با خبرنگار وب سایت لبخند خدا درباره تلاش برخی افراد و جریان‌های سیاسی برای تضعیف وحدت و انسجام شکل گرفته میان ارکان مختلف حاکمیت، جریان‌های سیاسی و اقشار مردم پس از تحریم وزیر امور خارجه از سوی آمریکا گفت: باید دلایل تحریم آقای ظریف را بررسی کرد. اول اینکه برخی مطالبی که آمریکایی‌ها در متن تحریم رهبر معظم انقلاب، سردار سلیمانی، محمدجواد ظریف و سایر مقامات لشکری و کشوری مطرح می‌کنند با هدف شائبه‌سازی در ذهن مردم و ایجاد تفرقه و اختلاف در داخل است. دلیل دوم ضعف آن‌ها در برابر منطق جمهوری اسلامی ایران است که از سوی وزیر امور خارجه بیان می‌شود و این ادعای دروغ آنان را در زمینه آزادی بیان نشان می‌دهد. در واقع این تحریم نشان‌دهنده اوج افراطی‌گری، بی‌منطقی و آنارشیسم در سیاست خارجی ترامپ و اطرافیان تندرو اوست.

ظریف تحریم‌شدنی نیست

وی ادامه داد: این اقدامات اگر هم نمادین باشد در دنیا خریداری ندارد و آقای ظریف تحریم‌شدنی نیست، اما این امر وظایفی را برعهده همه نیروهای داخلی در حمایت از وزیر امور خارجه، به منزله سخنگوی مواضع نظام در عرصه بین‌المللی، می‌گذارد و مردم، قوای سه‌گانه، نیروهای مسلح و جریان‌های سیاسی باید اهداف شوم دشمنان را متوجه شوند و با انسجام و اتحاد علیه این اقدامات نابخردانه عمل کنند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: خوشبختانه همان طور که در بحث تحریم سپاه نمایندگان مجلس با هر تفکر و سلیقه‌ای در حمایت از سپاه لباس سبز آن‌ها را پوشیدند و همه جریانات سیاسی نیز، فارغ از همه نقدها به سپاه، از آن در مقابل آمریکا حمایت کردند، در رابطه با آقای ظریف هم همه یک‌صدا از او حمایت کردند و دیدیم سردار بزرگ مقاومت، سردار سلیمانی، با وزیر خارجه دیدار کرد، رئیس مجلس به ملاقات ظریف رفت و ائمه جمعه در نمازهای جمعه این اقدام آمریکا را محکوم و حمایت خود را از رئیس دستگاه دیپلماسی اعلام کردند و سپاه و ارتش نیز اطلاعیه دادند و این از اوج بلوغ سیاسی و تشخیص منافع ملی از سوی همگان حکایت دارد و این جریان باید ادامه‌دار باشد.

وی افزود: قطعاً در زمینه سیاست خارجی اختلاف نظرها و انتقاداتی به برخی عملکردها وجود دارد اما بلوغ سیاسی و بصیرت در چنین لحظه‌هایی خود را نشان می‌دهد که آیا باید در این موقعیت مقابل آمریکا ایستاد یا به آمریکایی‌ها کمک کرد که مسئول جمهوری اسلامی را که از سوی آمریکا تحریم شده تضعیف کرد. اینجا باید کینه‌ها و اختلاف‌نظرها کنار رود و در عین حال که افراد می‌توانند نظرات و انتقادات خود را داشته باشند اما بصیرت ایجاب می‌کند که الان وقت بیان انتقاد نیست.

بقای افراد و جریان‌ها در عرصه سیاسی با فهم دقیق شرایط کشور

جمالی نوبندگانی اظهار کرد: فهم شرایط و تشخیص زمان درست انتقاد و لحن بیان است که افراد و جریان‌ها را در عرصه سیاست نگه می‌دارد و گرنه توهین و تهدید روش پیامبر(ص)، ائمه اطهار(ع) و بزرگان دین نیست. ما پیرو ولایت هستیم و رهبر معظم انقلاب نیز برای نمونه انتقادات خود را نسبت به برجام بیان می‌کند ولی در عین حال بارها نیز از آقای ظریف در مقابل دشمنان کشور حمایت کرده‌اند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: امروز وزیر خارجه کشورمان در خط مقدم جبهه دیپلماسی مورد تهدید دشمن قرار گرفته و ضروری است نماینده جمهوری اسلامی از طرف همه مردم، مسئولان و جریان‌های سیاسی بدون چون و چرا مورد حمایت قرار بگیرد.

وی یادآور شد: انقلاب واقعی و متعهد و دارای بلوغ سیاسی در این موقعیت‌ها شناخته می‌شود و ادعاهای افراد در این مواقع محک می‌خورد و سنجیده می‌شود و الا اظهارنظر بر مبنای کینه‌های شخصی، خلاف جهت آب شنا کردن و خودنمایی نه افراد و جریان‌ها را بزرگ می‌کند، نه مقبولیتی ایجاد می‌کند و نه تنها کمکی به جمهوری اسلامی نمی‌کند، بلکه آن را تضعیف می‌کند.

گفت‌وگو از مهدی مخبری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code