بی‌دقتی در قرائت آیات قرآن موجب وهن مذهب شیعه است

به گزارش وب سایت لبخند خدا، به نقل از روابط عمومی آستان مقدس قم، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی امروز 20 مرداد در دیدار جمعی از استادان تفسیر قرآن کریم که در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، اظهار کرد: دغدغه‌مندان قرآنی باید تلاش کنند تا کار قرآنی بر مبنای آنچه که اهل‌بیت(ع) انتظار دارند دنبال شود و در این مسیر از کارهای ابداعی که ریشه‌های آن مشکوک است پرهیز شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان قم اضافه کرد: آفاتی بعد از رحلت پیامبر اسلام(ص) و در عصر بعد از تابعین به تفسیر قرآن وارد شد که فعالان قرآنی باید به این آسیب‌ها و آفات توجه لازم را داشته باشند.

امام‌جمعه قم از آیت‌الله بهجت به‌عنوان یک الگو برای اقشار مختلف جامعه نام برد و گفت: این شخصیت در مورد تفسیر به مخاطب خود می‌گفت که بهترین کتاب تفسیر «منهج الصادقین» است، این شخصیت تأکید داشت که در تفسیر باید به یقینیات توجه داشته باشیم و اگر به محتمل‌ها توجه کنیم شاید نتوانیم به نتیجه برسیم.

سعیدی از ترک محرمات و انجام واجبات به‌عنوان توصیه کلیدی آیت‌الله بهجت به عموم مردم یاد کرد و گفت: ما باید قرآن را در متن اصلی زندگی خود جاری کنیم تا بتوانیم این کتاب الهی را از مهجوریت خارج کنیم.

تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) با تأکید بر اینکه بی‌دقتی در نقل(قرائت) آیات موجب وهن مذهب شیعه است، مطرح کرد: ما باید بتوانیم قرآن و احادیث را به شیوه درست برای مردم معرفی کرده و به دنبال اجرای این آموزه‌ها در زندگی خود باشیم تا بتوانیم این آموزه‌ها را در زندگی مردم نیز جاری کنیم.

سعیدی با بیان اینکه افزایش هم‌افزایی میان مجموعه‌های فرهنگی موجب افزایش بهره‌وری می‌شود، تصریح کرد: خداوند متعال با یکدیگر کار کردن را دوست دارد و در این صورت است که می‌توانیم به نتیجه برسیم.

استاد سطوح عالی حوزه با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب نسبت به اخلاق و معنویت تأکیدات بسیاری داشته‌اند، گفت: امیدواریم ما نیز با توجه به داشته‌های خود بتوانیم به به نقش خود در این بیانیه عمل کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code