تدابیر بهداشتی اوقاف قدس برای زائران مسجدالاقصی

به گزارش وب سایت لبخند خدا به نقل از پایگاه خبری «الحدث»، شورای اوقاف اسلامی در شهر قدس از تدابیر و دستورالعمل‌های جدید بهداشتی برای حفظ جان نمازگزاران در مسجدالاقصی در برابر شیوع ویروس کرونا خبر داد.

این شورا چهارشنبه، 18 تیر در بیانیه‌ای اعلام کرد: نماز در داخل مسجدالاقصی در مواقع اضطراری و فقط با اقتدا به یک امام جماعت اقامه خواهد شد و از نمازگزاران خواسته می‌شود که نماز را در صحن‌های مسجد با رعایت فاصله اجتماعی اقامه کنند و تا جایی که امکان دارد از سرویس‌های بهداشتی و وضوخانه مسجد استفاده نکنند.

در این بیانیه از نمازگزاران و زائران مسجدالاقصی خواسته شده است که شیوه‌نامه‌های بهداشتی صادر شده توسط وزارت بهداشت و سازمان بهداشت جهانی را اعم از پوشیدن ماسک و به همراه داشتن سجاده مخصوص نماز را رعایت کنند و در غیر این صورت هرگز اجازه ورود به مسجدالاقصی و نمازگزاردن در آنجا را پیدا نخواهند کرد.

شورای اوقاف اسلامی قدس همچنین از نمازگزاران خواسته است از مکان‌های مشخصی که برای اقامه نماز در نظر گرفته شده است، استفاده کنند و به دستورات خادمان و کارکنان مسجد و کمیته‌های انتظامی به منظور حفظ سلامت همگان پایبند باشند.

در این بیانیه به شهروندان سالخورده و بیمار فلسطینی هم توصیه شده به منظور رعایت حال خود، نمازهایشان را در خانه یا نزدیک‌ترین مسجد به محل سکونتشان اقامه کنند.

وزارت بهداشت فلسطین چهارشنبه از ثبت ابتلای جدید  475 نفر و درگذشت یک نفر دیگر  بر اثر کرونا در سرزمین‌های فلسطینی خبر داد و گفت که در مجموع تاکنون 4876 نفر به این بیماری مبتلا و 23 نفر جان باختند و 668 نفر هم با حال مساعد از بیمارستان مرخص شدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code