«تذکرة المتقین» آیت‌الله بهاری همدانی چاپ دومی شد

به گزارش خبرنگار وب سایت لبخند خدا؛ کتاب «تذکرة المتقين» از بهترين کتاب‌های عرفان عملی در زبان فارسی است و در معرفی عمق و شيوه روش عرفانی مرحوم ملاحسينقلی همدانی و شاگردانش ‌ـ که شهيد مطهری اين روش را برترين می‌داند ـ یکی از آثار مهم موجود است. در اين کتاب گوهرهای درخشنده‌ای ديده می‌شود که گاه در هيچ کتاب ديگری نيست و بايد چنين باشد، زیرا عارفانی همانند ملاحسينقلی همدانی، شيخ محمد بهاری و سيد احمد کربلایی از نوابغ عارفان شيعی بوده که فقه اصغر و اکبر را با هم دارا هستند.

در مقدمه کتاب آمده است؛ مطالب کتاب شامل آداب سلوک، نوشته عالم عارف مرحوم آیت‌الله بهاری همدانی به ضمیمه چندین نامه و دستورالعمل از آن عالم ربانی همراه حواشی عالم بصیر، مرحوم حاج شیخ حسنعلی اصفهانی(نخودکی) است، نوشته‌هایی از عالم و عارف جلیل‌القدر، آیت‌الله سیداحمد کربلایی، نوشته‌هایی از عارف سترگ آیت‌الله ملاحسینقلی همدانی و مکتوباتی از مرد وادی علم و عرفان، مولا محمد بیدآبادی(ره) است که گویا قلم خالص این رادمردان الهی بر لوح دل نقش می‌زند و کلامشان بر جان می‌نشیند.

مقام معظم رهبری درباره مؤلف و کتاب بیان می‌کنند: «مرحوم آقا شیخ محمد بهاری(ره) شخصیت خیلی برجسته‌ای است. ایشان هم فقیه بزرگی هستند و هم عارفند. ایشان منشأ برکات زیادی بوده است. تذکرةالمتقین کتاب خوبی بود. اگر عرفان‌های صحیح و ناب همچون عرفان شیخ بهاری به خوبی تبیین و معرفی شود، دیگر جوانان دنبال عرفان‌های دروغین نخواهند بود».

یادآور می‌شود؛ کتاب «تذکرة المتقین» به تحقیق مسعود انصاری و به همت انتشارات کتابستان معرفت به چاپ دوم رسیده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code