تشریح جزئیات استخدام 10 هزار نفر در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور

به گزارش وب سایت لبخند خدا، به نقل از وبدا؛ سیدکامل تقوی‌نژاد، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آزمون استخدامی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برای استخدام ۱۰ هزار نیروی مورد نیاز، به صورت همزمان با سایر دستگاه‌های اجرایی از طریق سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌شود.

وی افزود: این آزمون در فضای رقابتی و با رعایت شایسته سالاری از طریق آزمون کتبی در حیطه‌های عمومی و تخصصی به صورت پیمانی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه این اقدام با هدف ایجاد تعادل بین مناطق مختلف جغرافیایی کشور و ایجاد دسترسی عادلانه مردم به خدمات سلامت صورت گرفته است، تأکید کرد: همچنین با جذب و بکارگیری افراد پذیرفته شده در آزمون، ظرفیت اشتغال قابل ملاحظه‌ای نیز برای فارغ‌التحصیلان رشته‌های مرتبط در کشور به ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: از مجموع این مجوزها، هفت هزار مجوز جهت تأمین نیروی انسانی بیمارستان‌های جدید و بخش‌های توسعه یافته درمانی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت تصریح کرد: از مجوز‌های استخدام بیمارستانی، ۶۵ درصد مربوط به شهر‌های کوچک و مناطق کمتر توسعه یافته است که قبلا یا دارای بیمارستان نبوده و یا تعداد تخت‌های موجود آن، نیاز‌های درمانی مردم را تأمین نکرده بود.

تقوی نژاد، اظهار کرد: سهمیه استخدامی حوزه درمان عمدتاً به مشاغل گروه پرستاری شامل پرستاری، اتاق عمل، هوشبری و مامایی، گروه پزشکی شامل پزشک متخصص و پزشک عمومی، داروسازی، گروه توانبخشی شامل فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتار درمانی، بینایی سنجی و شنوایی سنجی، گروه پیراپزشکی شامل رشته‌هایی از جمله علوم آزمایشگاهی، پرتوشناسی، مهندسی تجهیزات پزشکی و مددکار بهداشتی درمانی اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه تعداد دو هزار مجوز از مجموع مجوز‌های استخدامی سال جاری نیز برای تأمین نیرو‌های مورد نیاز حوزه بهداشت در نظرگرفته شده است، اظهار کرد: بخش عمده‌ای از مجوز‌های بهداشتی جهت دسترسی بیشتر به خدمات اولیه سلامت روستاییان و شهر‌های با جمعیت کمتر در نظر گرفته شده است.

 

تقوی‌نژاد ادامه داد: در این حوزه نیرو‌های تخصصی در مشاغل مختلف شامل ماما، بهداشت عمومی، مبارزه با بیماری‌ها، پرستار، بهداشت محیط و بهداشت حرفه‌ای جذب و مشغول به‌کار خواهند شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، ضمن بیان اینکه تعداد یک هزار مجوز از مجوز‌های این آزمون، برای تأمین نیرو‌های مورد نیاز پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ سراسر کشور در مشاغل فوریت‌های پزشکی شامل کاردان و کارشناس بالینی فوریت‌های پزشکی در نظر گرفته شده تأکید کرد: این تعداد نیروی انسانی جدید، جهت خدمت در پایگاه‌های موجود در جاده‌های کشور، با هدف تسریع در ارائه خدمت به آسیب دیدگان حوادث جاده خواهد بود.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: با همکاری سازمان برنامه و بودجه، سازمان امور اداری و استخدامی و همچنین سازمان سنجش آموزش کشور، پذیرفته شدگان نهایی این آزمون تا پایان سال جاری و حداکثر اوایل سال آینده شروع به کار کنند.

 

گفتنی است آزمون استخدامی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور همزمان با سایر دستگاه‌های اجرایی از طریق سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌شود. همچنین با توجه به ضوابط و مقررات جاری، امسال داوطلبان ایثارگر نیز می‌بایست از طریق شرکت در آزمون و رقابت با یکدیگر، شرایط استخدام خود را فراهم کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code