تفرقه‌اندازی میان مسلمانان برای سیطره بر خاورمیانه؛ استراتژی نوین دشمن

حجت‌الاسلام سیدابوالفضل طباطبایی اشکذری،‌ نماینده ولی فقیه در سوریه در گفت‌وگو با وب سایت لبخند خدا؛ درباره مهمترین چالش‌های دینی و فرهنگی که این کشور در آینده با آن روبرو است، اظهار کرد: نکته‌ای در این میان وجود دارد که نباید از آن غافل شد و آن اینکه دشمن،‌ همیشه دشمن است و هیچ گاه از دشمنی خود دست بر نمی‌دارد و باید تاکتیک جدید آنان را شناخت.

وی با بیان این مطلب افزود: شکی وجود ندارد که دشمن در دوره جدید از تاکتیک‌های نوینی برای استراتژی خود استفاده می‌کند. استراتژی تفرقه انداختن میان مسلمانان و تضعیف آنها، در کنار سیطره یافتن به منطقه خاورمیانه از جمله این تاکتیک‌هاست.

طباطبایی با اشاره به اینکه استراتژی‌ها و تاکتیک‌ها متفاوت است،‌ ادامه داد: در این راستا دشمن به موضوعات گوناگونی دامن می‌زند تا سوریه را از محور مقاومت بیرون بیاورد؛ اقدامی که از هم اکنون می‌دانیم توفیقی در این باره به دست نمی‌آورند.

نماینده ولی فقیه در سوریه در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: اقداماتی را که دشمن به دنبال آن است،‌ در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی و به منظور جدا کردن حافظ اسد، رئیس‌جمهور اسبق سوریه از ایران اسلامی به کار گرفته بود که موفق نشد و حافظ اسد در کنار امام خمینی و انقلاب ایستاد.

وی با تأکید بر اینکه امروزه نیز بشار اسد،‌ رئیس‌جمهور سوریه با بصیرت و دید بلندی که دارد متوجه این موضوع بوده و مراقب اوضاع است، افزود: بشار اسد نیز بارها از سوی دشمنان اسلام مورد توجه و آزمون قرار گرفت، با این رویکرد که ضمن دست برداشتن از دشمنی با اسرائیل و دوستی با ایران می‌توانست از امکانات بسیاری بهره بگیرد،‌ ولی این کار را نکرد.

طباطبایی این اقدام بشار اسد را بزرگی و همت وی در راستای حفظ اسلام برشمرد و توضیح داد: رهبر معظم انقلاب نیز در این باره اظهار کردند که اسد همچون مجاهدی کبیر و بزرگ ظاهر شده است.

وی با توضیح اینکه تلاش برای ایجاد تفرقه مذهبی و ایجاد فضای منفی برای دوستان سوریه از جمله ایران، یکی از تاکتیک‌های دشمن است، بیان کرد: دشمنان حتی به دنبال تطمیع افراد و کشورها می‌روند و با سابقه و تجربه‌ای که از سوریه سراغ داریم،‌ با بصیرت‌تر از آن است که از مسیر اسلام و دوستی با کشورهای اسلامی جدا شود.

طباطبایی با تأکید بر اینکه سوریه را همیشه در محور مقاومت خواهیم دید، درباره جایگاه اسلام و گروه‌های تکفیری همچون داعش در این کشور که به تشکیل گروه پرداخته‌اند، گفت: جنایات داعش، جبهةالنصره و … در رسانه‌ها بیان می‌شود؛ تاکنون دیده نشده که شخصی این وقایع غیرانسانی را ببیند و برای این گروه‌ها آغوش بگشاید.

وی ادامه داد: کسانی که فریب این افراد را خورده بودند و متوجه جنایات و اهداف پلید این گروه‌های تررویستی نبودند،‌ امروز متوجه اشتباه خود شده‌اند. سند این گفته نیز به بازگشت گروه‌های زیادی از مسلحان طی یک سال گذشته به سوی ارتش و دولت سوریه مربوط می‌شود.

طباطبایی تصریح کرد: اکنون کسانی در کنار ارتش با داعش می‌جنگند که پیش از این همراه این گروه‌های تروریستی بودند. این افراد، امروز پناهگاهی ندارند، ولی دلشان با هم‌پیمانان و مردم سوریه است. مردم این کشور نیز امروزه بصیرت بیشتری پیدا کرده‌اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code