جشن میلاد پیامبر(ص) با حضور بودائیان در سریلانکا برگزار شد

به گزارش وب سایت لبخند خدا به نقل از المصطفی(ص)، جشن میلاد پیامبر اسلام(ص)، با حضور محمد زائری امیرانی سفیر و مصطفی سهراب رایزن فرهنگی کشورمان در کلمبو، ایرانیان مقیم و مسلمانان سریلانکایی، در سالن اجتماعات رایزنی فرهنگی ایران در کلمبو برگزار شد.

مصطفی سهراب، رایزن فرهنگی کشورمان در کلمبو، در سخنانی در این مراسم گفت: پیامبر اکرم(ص) پیش از بعثت، متصف به صفات گوناگونی بودند که مجموع این ویژگی‌ها پس از رسالت ایشان، شخصیت کاملی به جامعه عرضه کرد که بشریت از آن زمان تاکنون، همواره از برکات این مولود بهره‌مند است.

وی افزود: طبق آموزه‌های قرآن کریم، همه توطئه‌ها ضد اسلام و مسلمانان پشت سر گذاشته خواهد شد و با حاکمیت مستضعفان در زمین، بشر به سعادت واقعی خواهد رسید.

پریما راتنه، یکی از روحانیون بودایی و از معاونان مرکز آموزشی رویال کالج، در این مراسم اظهار کرد: ضروری است روحانیون بودایی و مسلمان بیشتر در چنین جلساتی شرکت کنند تا به درک متقابل و بهتری از یکدیگر برسند.

سپس محمد مروان، از دانش‌آموختگان جامعة‌المصطفی(ص) کلمبو اظهار کرد: بر مبنای آموزه‌های قرآن کریم، پیامبر(ص) رحمةللعالمین هستند و بر مبنای این تأکید الهی و قرآنی، این رحمت فقط شامل مسلمانان نمی‌شود و همه انسان‌ها را دربر می‌گیرد.

در ادامه نوشاد محی‌الدین، یکی از مجریان سابق تلویزیون «یو تی وی» و از فعالان عرصه رسانه و فضای مجازی، بیان کرد: بازگشت به اسلام واقعی، از ضرورت‌های عصر کنونی قلمداد می‌شود.

زائری، سفیر کشورمان در بخش پایانی این نشست، گفت: در این مقطع، ضرورت وحدت مسلمانان بیش از پیش احساس می‌شود و ایران از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی همواره به دنبال ایجاد جبهه واحد در جهان بوده است که از آن به امت اسلامی تعبیر می‌شود و اعلام هفته وحدت اسلامی و در نظر گرفتن زمان آن در بین دو روایت اهل سنت و تشیع در خصوص تاریخ ولادت نبی اکرم(ص) نیز برگرفته از همین راهبرد تعریف شده است.

وی ترویج و تبلیغ اسلام‌هراسی را از حربه‌های دشمنان اسلام و بلکه بشریت قلمداد و بیان کرد: اسلام به هیچ عنوان موافق ترویج خشونت نیست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code