جمعه، سینماها نیم‌بها هستند

گروه هنر ــ غلامرضا فرجی دبیر شورای نمایش سازمان سینمایی اعلام کرد؛ ۲۱ شهریور به عنوان روز ملی سینما در تقویم ایران ثبت شده است اما به سبب تقارت این روز با سومین روز سالگرد شهات حضرت امام حسین(ع) در روز عاشورا و سالروز شهادت حضرت سجاد(ع)؛ سینماهای سراسر کشور در بیست و دومین روز شهرویور با بلیت نیم بها از روز ملی سینما و مخاطبان این روز میزبانی می‌کنند.
غلامرضا فرجی، دبیر شورای نمایش سازمان سینمایی در گفتگو با وب سایت لبخند خدا اظهار کرد: در سال جاری که ایام تاسوعا و عاشورای حسینی و سالروز شهادت حضرت سجاد (ع) بازه زمانی ۱۸ تا ۲۱ شهریرماه را در بر می‌گیرد، روز ملی سینما که در تقویم رسمی کشور در ۲۱ شهریورماه به ثبت رسیده در این بازه زمانی قرار گرفته است. به سبب همسویی و همرا‌هایی ایرانیان مسلمان با عزاداری امام حسین (ع) در این ایام، سالن‌های سینمایی از روز جمعه (۲۲ شهریور ماه) بازگشایی می‌شوند.

 

وی افزود: بر این اساس مسئولان سازمان سینمایی که همواره در روز ملی سینما بلیت سالن‌های سینمایی کشور را به شکل نیم بها ارائه می‌دهند، مقرر کرده‌اند تا به بهانه بزرگداشت روز ملی سینما، طی سال جاری میزبانی سالن‌های سینما از مخاطبان هنر هفتم به شکل نیم بها در تاریخ جمعه بیست و دوم شهریورماه و همزمان با بازگشایی سینما‌ها بعد از ایام تعطیلی سوگواری امام سوم شیعیان صورت گیرد. همچنین تالار‌های مجموعه فرهنگی موزه سینمای ایران نیز در روز ملی سینما (پنجشنبه ۲۱ شهریورماه) میزبان هنردوستان و علاقه‌مندان به سینما خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code