دانشگاه دفاع مقدس هر روز دانشجو می‌پذیرد

به گزارش وب سایت لبخند خدا؛ سردار قاآنی، فرمانده سپاه قدس امروز 22 اسفندماه در یادواره شهدای عملیات‌های خیبر و بدر ضمن تبریک اعیاد مبارک رجب و شعبان گفت: دانشگاه دفاع مقدس دانشگاهی است که همچنان و هر روز دانشجو می‌پذیرد و بهترین دانشجویان میدان مقاومت را دارد. این نشست گرچه به نام شهدای بدر و خیبر تدارک دیده شده است، اما باید گفت متعلق به تمام شهدای ایران است و بهانه‌ای برای ادای احترام به شهداست. بر خود لازم می‌دانیم از شهید شوشتری به عنوان جلودار این حرکت‌ها یاد کنیم. خانواده‌ شهدا نیز به اندازه شهدا زحمت کشیدند و جا دارد از هر شهیدی که یاد می‌شود، خانواده‌های آنان نیز تکریم شوند.

وی افزود: انقلاب اسلامی ما نقطه شروع و کانون یک تحول بزرگ در منطقه بود، همچنان که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز روز گذشته فرمودند، این انقلاب استمرار بعثت بود و به همان دلیلی که با پیامبر(ص) برخوردهای تند می‌شد، از روز اول این انقلاب نیز تمام قدرت‌های دنیا با ما مقابله کردند.

فرمانده سپاه قدس افزود: اما این انقلاب تا به امروز اداره شد و هر کجا به آن هجمه‌ای وارد می‌کردند امام(ره) از موضع رهبری در جایگاه فرماندهی نیز قرار می‌گرفت، دوره دفاع مقدس اول جنگ تحمیلی بود و امام این‌ جنگ را به دفاع مقدس تبدیل کرد. دفاع مقدسی که همه ملت برای حفظ نظام بسیج شدند و تمام این میدان جنگ را به طور بی‌سابقه‌ای به یک دانشگاه تبدیل کردند، دانشگاهی که همچنان و هر روز دانشجو می‌پذیرد و بهترین دانشجویان میدان مقاومت را دارد.

قاآنی با بیان اینکه شهدای ما نیز اول دانشجوی این دانشگاه بودند و پس از شهادت حکم استادی گرفتند، افزود: در این دانشگاه، حکم استادی به سر کلاس رفتن متعارف نبود، این جماعت واقعا استاد بودند، چون در عمل میدان‌دار بودند و زیرمجموعه خود را با عملشان تربیت می‌کردند. همه شهدای ما هم دانشجوی این دانشگاه بودند و هم استاد، امروز زیرنظر این استادان میلیون‌ها انسان در حال تربیت و پرورش هستند. این سرمایه بزرگ دفاع مقدس، شهدا، خانواده‌هایشان و مکتب‌شان امروز جزو بهترین مکتب‌هاست‌، هر انسانی که می‌خواهد عزیز باشد، حس می‌کند باید در این مکتب درس بخواند.

فرمانده سپاه قدس تاکید کرد: شهدا و رزمندگان فلسطینی هم از شهدای ایران درس مقاومت آموختند و امروز ببینید چه تحولی ایجاد کردندو اکنون موشکی می‌سازند که پایتخت اسراییل را به راحتی می‌زنند.

وی با اشاره به عملیات‌های جنگی رزمندگان یمنی بر علیه سعودی‌ها، گفت: اینان شاگردان شهدای ما هستند، ما وظیفه داریم همه به شهدا عرض ارادت داشته باشیم. راه شهدا تمام‌نشده‌، دشمن مقابل ما مشکلات زیادی درست می‌کند اما هر روز نظام جلوتر پیش می‌رود. اسراییل دارد به دور خودش دیوار می‌کشد و مطمئن باشد که ما آن دیوار را هم خراب خواهیم کرد.

قاآنی در پایان با اشاره به اینکه آمریکا مشکلات داخلی خود را هم‌ نمی‌تواند حل کند که این موضوع به واسطه شهدا، رهبری امام(ره) و مقام معظم رهبری است، تصریح کرد: آمریکا جنایتکار است و بعد از به شهادت رساندن سردار سلیمانی شاگردان مکتب ایشان رسما اعلام کردند ما استخوان‌های آنان را می‌شکنیم و صدای آن هم بلند خواهد شد. هنر این است خانواده‌های شهدا با این همه مشکل ایستاده‌اند، این راه نیمه تمام به ایستادگی خانواده‌های شهدا، تمام خواهد شد و امیدواریم این حکومت با دست خانواده‌ شهدا به امام زمان(عج) برسد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *