دهه اول ذی‌الحجه دهه خاطرات پرشکوه و توجه الی الله است

رهبر معظم انقلاب در گفت‎وگوی زنده تلویزیونی:

به گزارش وب سایت لبخند خدا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، از دقایقی پیش و همزمان با عید سعید قربان در یک گفت‌وگوی زنده تلویزیونی در حال سخن گفتن با مردم هستند.

سخنرانی تلویزیونی رهبر معظم انقلاب از شبکه‌های رسانه ملی و همچنین از پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR و حساب‌های این پایگاه در شبکه‌های اجتماعی به‌صورت زنده در حال پخش است.

بخش‎هایی از بیانات معظم له به شرح ذیل است:

عید سعید قربان را که یکی از خاطره‎های بزرگ تایخ است به همه متدینین جهان تبریک عرض می‌کنم.

اساساً دهه اول ذی‌الحجه دهه خاطرات پرشکوه و دهه تضرع و توجه الی الله است و هر دهه این ماه یک خصوصیتی دارد.

روز عرفه، روز دعا و توسل و اوج توجه به خداست.

می‌رسیم به عید قربان؛ قربانی شگفت‌انگیز و شگفتی‎ساز در تاریخ بی‎نظیر است که حضرت ابراهیم(ع) مأمور می‌شود نوجوان خودش را به دست خود به قتل برساند، که یک آزمایش الهی است؛ آن هم فرزندی که سال‌های متمادی از وجود او محروم بوده است.

دهه دوم ذی الحجه، دهه ولایت است؛ مسئله غدیر که در روایت است از همه احکام الهی جایگاه برتری دارد، چون تضمین‌کننده همه احکام الهی است. 

دهه سوم هم، دهه‎ای است که در آن هم حوادث مهمی از جمله داستان مباهله وجود دارد که آنجا هم مسئله، مسئله توحید است.

یکی از دلخوشی ها بنده در طول سال‎های گذشته دیدار با مردم بوده است که این دشمن حقیر و خطیر یعنی ویروس کرونا مانع آن شده است.

قرار بود با خدمتگزاران وادی سلامت و کمک مؤمنانه به صورت تصویری دیدار داشته باشیم که گفتند که مصوبه ستاد ملی کرونا این است که بیش از ده نفر جمع نشوند، که ما آن را هم تعطیل کردیم.

بنده سراغ ندارم و نشنیده‌ام در جایی این همه تحرک مردمی و پشتیبانی‌های مردمی وجود داشته باشد که این از خصوصیت‌های ملت ما در بلایای طبیعی و غیرطبیعی از جمله دفاع مقدس است.

مجموعه‌های درمانی واقعاً فداکاری کردند و زبان قاصر است از بیان اهمیت کارهای کادر درمانی. عده‌ای از مردم در حوادث به‌طور جدی آسیب دیدند؛ این را باید جبران کرد. مسئولین دولتی و شبه دولتی وظایفی دارند و باید انجام دهند اما این کافی نیست و باید عموم مردم در قالب کمک مؤمنانه به کمک آسیب‌دیدگان بیایند.

اطعام‌های محرم را می‌توان در قالب کمک مؤمنانه به دست نیازمندان رساند؛ انقلابی‌گری با زبان نیست و با عمل است.

در سیل خوزستان شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس در کف میدان حضور داشتند؛ شهید ابومهدی موجب شد از آن طرف مرز امکانات و ابزاری که لازم بود به داخل کشور بیاورند. حضور این دو عزیز و ستاره میدان مجاهدت افراد زیادی به میدان وارد شوند.

در این قضایا مردم ما امتحان خوبی پس داده‌اند. دشمنی امروز با ملت ایران زیاد است؛ وقتی دشمنی زیاد شد باید تلاش بیشتر شود. دشمن‌ها درصدد هستند ملت ایران را اذیت کنند؛ مثل دوران دفاع مقدس. یکی از کارهای مهمی که در این دوران می‌توان انجام داد کار علمی است. کارهای زیادی علمی درحال انجام است؛ این کارها خود دارای برکت است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code