دیدار جانشین رئیس المصطفی(ص) با داوران جشنواره قرآنی

به گزارش وب سایت لبخند خدا، حجت‌الاسلام و المسلمین مجید خالق‌پور به همراه حجت‌الاسلام و المسلمین کریمی معاون فرهنگی – تربیتی المصطفی از بخش ویژه داوری مرحله نیمه نهایی مسابقات بین المللی قرآنی و حدیثی المصطفی بازدید کرد.

وی در این دیدار ضمن تشکر از زحمات هئیت داوری بر اهمیت مسابقات قرآنی و حدیثی در المصطفی تأکید و گفت: این جشنواره و مسابقات یکی از افتخارات و برکات جامعه المصطفی می‌باشد که بحمدلله امسال شاهد برگزاری بیست و پنجمین دوره آن هستیم.

خالق‎پور افزود: اهمیت قرآن کریم در بحث حفظ، قرائت و گاهی در بحث‌های علمی مطرح می‌شود از همین رو طلاب باید علاوه بر بحث حفظ و قرائت در بحث‌های علمی نیز از آموزه‌های قرآنی بهره بگیرند.

وی با بیان اینکه اساسی‌ترین هدف جامعةالمصطفی (ص) العالمیة نشان دادن اهمیت و جایگاه قرآن کریم به دنیا است، اظهار کرد: باید تلاش کنیم با برنامه ریزی‌های که دارید از برکت حفاظ و نخبگان قرآنی و حدیثی المصطفی در بخش‌های متعدد بهره‌مند شوید.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام و المسلمین محمد حسین رفیعی، مدیر کل قرآن و حدیث المصطفی و رئیس جشنواره بیست و پنجم با بیان اینکه بیست و پنجمین جشنواره و مسابقات قرآنی و حدیثی المصطفی (ص) در ۵ گروه مخاطب و در قالب دو بخش کتبی و شفاهی برگزار می‌شود، گفت: ۹۰۰ فایل در مرحله شفاهی داوری شده است.

وی افزود: این دوره از مسابقات در ۵ گروه مخاطب و در قالب دو بخش کتبی و شفاهی برگزار می‌شود. گروه مخاطب طلاب شامل کارکنان و دانشگاه مجازی و خانواده طلاب و کارکنان و استادان است. این ۵ بخش مسئولیت خانواده و فرزندان را برعهده دارند که مسئولیت آن با حجت‌الاسلام شمسی‌‎پور است. بخش طلاب خواهر و خانواده کارکنان و استادان نیز بر عهده خانم صباغ است و کلیه مسابقات بخش خانم‌ها و بخش کارکنان و استادان به طور متمرکز در ستاد برگزار می‌شود که برعهده دبیرخانه است. همچنین بخش دانشگاه مجازی را حجت‌الاسلام رمضانی برعهده دارد.

رفیعی اظهار کرد: در رشته‌ها نیز دو بخش کتبی و شفاهی داریم که در رشته‌های کتبی، مدیریت علمی با حجت‌الاسلام والمسلمین فاکر و دبیر اجرایی آن حجت‌الاسلام سویزی است. همچنین در رشته‌های شفاهی مدیریت آن با استاد شهیدی‌پور و مسئولیت اجرایی با حجت‌الاسلام سلیمی است.

وی گفت: دبیرخانه جشنواره با علی قربانی و مسئول کمیته فناوری و اطلاعات نیز با آقای سریزدی و ارتباطات و روابط عمومی نیز با آقای رحیمی است. ضمن اینکه حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی، جانشین ستاد برگزاری جشنواره است.

مدیرکل قرآن و حدیث المصطفی (ص) بیان کرد: در واحد‌های آموزشی المصطفی (ص) یک مسئول قرآنی و مدیر قرآنی حضور دارد که برگزارکننده مسابقات در واحد‌ها و مسئولان اجرایی در واحد‌های آموزشی هستند.

وی بیان کرد: در مسابقات بخش اجرائیات اصلی به اتمام رسیده و کتبی و شفاهی انجام شده است. همچنین بخش کتبی به صورت حضوری و غیرحضوری انجام شد و هم‌اکنون در حال ارزیابی نمرات هستیم. بخش شفاهی نیز شامل سه مرحله بود که در حال برگزاری است.

عضو هیئت علمی جامعةالمصطفی (ص) اظهار کرد: ۹۰۰ فایل در مرحله شفاهی بیست و پنجمین جشنواره و مسابقات قرآن و حدیث المصطفی (ص) داوری شد. این فایل‌ها در چند بخش و در واحد‌های مختلف داوری شد. بخش دوم نیز در حال اجراست و تا پایان هفته داوری تمام می‌شود و در مرحله نهایی، که ۱۳ بهمن است، برگزیدگان انتخاب می‌شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code