رادیو عدالت با هدف پاسخگویی مسئولان قوه قضائیه به مردم افتتاح شد

گروه هنر ــ شاه‌آبادی با اشاره به تأسیس رادیوهای مناسبتی گفت: تأسیس و ایجاد رادیوهای مناسبتی دلیلی است که مردم با عملکرد دستگاه‌های مختلف آشنا شوند و به طور ویژه‌ای به یک موضوع توجه کنند.

به گزارش وب سایت لبخند خدا؛ به نقل از روابط عمومی معاونت صدا، همزمان با هفته قوه قضاییه، حمید شاه‌آبادی، معاون صدای رسانه ملی در آیین افتتاح رادیو عدالت که با حضور غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه و رئیس دادگستری استان تهران، حسن گروسی، معاون حقوقی و امور مجلس سازمان صدا و سیما و جمعی از مسئولان قضایی و مدیران رسانه ملی با شعار «قانون برای همه، همه برای قانون» در استودیوی 29 ساختمان شهدای رادیو، فعالیت خود را آغاز کرد، گفت: هدف از تأسیس رادیو مناسبتی این است که مردم اطلاعات بیشتری در حیطه قوه قضائیه به دست بیاورند و مسئولان و پاسخگوی مردم باشند.
وی ادامه داد: در طول این چهل سال اقدامات ارزشمند زیادی در عرصه قوه قضائیه انجام شده است. به همین خاطر رادیو با همکاری قوه قضائیه سعی کرد با افتتاح این رادیو تجارب ارزشمند قوه قضائیه را در اختیار مردم بگذارد.
معاون صدا افزود: رئیس محترم قوه قضائیه به تازگی گفت که هم‌اکنون مأموریت بزرگ قوه قضائیه کاهش ورود تعداد پرونده‌های قضائی به دستگاه‌های قضائی است. رادیو قصد دارد همراه دستگاه‌های قضائی باشد تا هرچه سریع‌تر به این هدف دست پیدا کند. رادیو عدالت در تلاش است به پیشرفت قانون در جامعه کمک کند.
رادیو عدالت کمکی به افزایش دانش حقوقی
غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در این آیین گفت: در حال حاضر در گام دوم انقلاب هستیم؛ گام دومی که در قوه قضاییه دوره تحول نام‌گذاری شده است.
وی افزود: از همه بزرگوارانی که این قدم بزرگ را برداشتند و ارتباطی بین ما و قوه قضائیه برقرار کردند، تشکر می‌کنم. امیدوارم این رادیو به افزایش دانش حقوقی مردم کمک کند.
وی ادامه داد: خواهشمندیم در این رادیو به حقوق شهروندی به ویژه آپارتمان‌نشینی و نیز به قانون پیش‌فروش مسکن و آپارتمان بپردازد.
سخنگوی قوه قضائیه در حاشیه این مراسم با اشاره به پرونده فساد مالی در یکی از شرکت‌های زیر مجموع شرکت نفت گفت: در مورد این پرونده به اشتباه گفتند که فساد در شرکت نفت انجام شده است، در صورتی که این مورد حقیقت ندارد. نام این شرکت پتروپاک بود و مدیر مالی این شرکت ۲۵ میلیون یورو را به حساب یک صراف واریز کرده بود و از سود این مبلغ چند نفر از داخل شرکت سود می‌بردند.
وی ادامه داد: این فرد در حال خارج شدن از کشور بود که ما به موقع پول‌ها را توقیف کردیم و هم صراف و هم فرد خاطی را دستگیر کردیم. مراحل قانونی این پرونده در حال انجام است.

رادیو عدالت رسانه‌ای برای کاهش آسیب‌های اجتماعی

همچنین حمیدرضا صحراگرد، مدیر این شبکه رادیویی در این مراسم گفت: استقرار عدالت عنوان یکی مبنایی‌ترین راهبردها واهداف جمهوری اسلامی است و ما در راستای احقاق حقوق ملت هستیم. بنابراین هرچه قدر سطح آگاهی عمومی مردم افزایش پیداکند، سهم مردم در راستای عدالت بیش از گذشته افزایش می‌یابد. از این رو همگام با گام دوم انقلاب و در راستای منویات رهبرمعظم انقلاب برای توانمندسازی آحاد جامعه که بایسته‌های حقوقی، کاهش آسیب‌های اجتماعی، افزایش آگاهی در موضوعات اجتماعی و تشریح دستاوردهای چهل سال مجاهدت خستگی‌ناپذیر در قوه قضاییه به مدت ۱۰ روز برنامه‌های مختلف در قالب‌های گفتگو، مشاوره، نمایش، مستند، مصاحبه و سخنرانی به صورت ۲۴ ساعته آغاز می‌کند.
وی افزود: این رادیو با همکاری متقابل معاونت صدای جمهوری اسلامی، معاونت حقوقی و امور مجلس و مرکز رسانه‌ای قوه قضاییه راه‌اندازی شده است. رادیو عدالت با تولید و پخش روزانه ۴۷ عنوان برنامه متنوع درباره موضوعات مهم قضایی و بررسی پرونده‌های مختلف جنایی خاص، ارائه گزارش از برخی دادگاه‌ها، گفتگوهای چالشی با حضور مسئولان قوه قضاییه، بررسی حقوق شهروندی، بیان خاطرات وکلا و قضات با سابقه و موارد متعدد و متنوع دیگر را روی آنتن می‌برد.
صحراگرد برنامه‌هایی نظیر «زنگ خطر»، «من یک شهروند هستم»، «سینما»، «هویت»، «سلطه»، «محرمانه»، «یک پیام یک روایت»، «سفید سیاه خاکستری»، «چند دقیقه وقتتون رو به من بدید»، «معیار» و «کوله بار» را از جمله برنامه‌های این شبکه رادیویی برشمرد و افزود: افزون بر اینها برنامه‌های زنده‌ای چون «سلام هموطن»، «پیام عدالت » و «عصر عدالت» نیز در دستور کار قرار دارد.

یادآور می‌شود، علاقه‌مندان می‌توانند رادیو عدالت را که به صورت ۲۴ ساعته فعالیت می‌کند، روی موج FM ردیف ۹۵/۵ مگاهرتز بشنوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code