رمز وفاداری به انقلاب تمسک به ولی و ولایت است

به گزارش وب سایت لبخند خدا؛ آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی، امام جمعه موقت تهران، امروز، ۱۴ تیرماه، در خطبه‌ دوم نماز جمعه عبادی – سیاسی این هفته تهران ضمن توصیه مردم و خود به تقوا، گفت: بندگان خوب خدا این دنیا گذراست و می‌گذرد، آنچه که می‌ماند آخرت است و باید به فکر آن باشیم و باید درصدد باشیم تا آنچه که باید انجام دهیم، انجام دهیم و از کارهای بدمان استغفار کنیم که خدا آمرزنده و بخشنده است.

وی با اشاره به ولادت حضرت معصومه(س) و تبریک این عید، ادامه داد: حیات و ممات اهل بیت(ع) مایه برکت برای شیعیان است و قبرهای مطهر آن‌ها در این سرزمین، امانی برای ما از عذابهاست. ان‌شاءالله خداوند دست ما را از دامن اهل بیت(ع) در دنیا و آخرت جدا نکند.

موحدی کرمانی با تبریک روز دختر، اضافه کرد: توجه به دختران و فرزندان و توجه به نسلی که باید ادامه‌دهنده راه اسلام، قرآن و انقلاب باشد، نیازمند تعلیم و آگاهی دادن است و از مسئولیتی که درباره فرزندان داریم، نباید غفلت کنیم.

امام جمعه موقت با تبریک دهه کرامت که آغازش با ولادت دخت گرامی حضرت موسی کاظم(ع) است و پایانش با ولادت حضرت ثامن الحجج، علی بن موسی الرضا(ع) است، گفت: این ایام سالگرد حمله آمریکای جنایتکار به هواپیمای مسافربری ایران است. چقدر وقاحت و بی شرمی و جنایت در اوج خود، چند جمله با ترامپ می‌خواهم صحبت کنم «آقای ترامپ اقتدار آمریکا را با اقتدار ایران مقایسه کردی، در اقتدار ایران، هوش، اخلاق، انسانیت را مشاهده کردی و در اقتدار امریکا وحشی گری، درندگی و لئامت را دیدی! ایران پهپاد فوق پیشرفته، رادار گریز را در ارتفاع 65 هزار پایی می زند، در حالی که سرنشین ندارد، اما آمریکا هواپیمای مسافربری ایران را در ارتفاع 12 هزار پایی عمدا می زند، در حالی که 298 مسافر متشکل از 36 کودک، 53 زن، تعدادی از تبعه خارجی است. آن حمله ایران به پهپاد رادار گریز در آن ارتفاع و این حمله آمریکای جنایتکار به هواپیمای مسافربری ایران است.

موحدی کرمانی تصریح کرد: در جای دیگر هولوکاست را به راه می‌اندازد و حمله اتمی به ژاپن می‌کند و تعدادی از زن و مرد و فرزندان را در کوره بمب اتمی می سوزاند، او می‌گوید که برای کشته نشدن، 150 ایرانی دستورش را لغو کرده است. اقای ترامپ شما دستورت را برای چیز دیگری لغو کردی، شما جنازه سربازان آمریکایی را مقابل جشمت دیدی و ترسیدی و دستور لغو دادی، پیش خود گفتی هنگامی پهپاد رادار گریز را در آن ارتفاع می زنند، با ناوی که روی دریا، مقابل چشمشان است، چه می کنند؟! 

وی با اشاره به اینکه غنی‌سازی ایران برای تأمین انرژی برق و … است فلذا به غنی‌سازی اورانیوم ادامه می دهیم، اظهار کرد: این غنی‌سازی برای بمب اتم نیست؛ زیرا ایران نه بمب اتم را مشروع می داند و نه به ان احتیاج دارد و اگر بخواهد به کشوری چون اسرائیل به دنبال جنایات تو آمریکا، حمله کند، نیروگاه اتمی دیمونا اسرائیل را می زند، در این صورت اسرائیل، توسط خودش با 200 بمب هسته‌ای چندین بار شخم زده می‌شود، مراقب خود باشید، ما از 16 تیرماه اورانیوم را در هر درجه و اندازه غنی سازی می‌کنیم و شما ها اگر مایلید رنگ آب های خلیج فارس از نیلی به سرخ تغیر یابد به فکر حمله باشید.

خطیب جمعه تهران در بخش دیگر این خطبه نکاتی را به مسئولان داخلی متذکر است و بیان کرد: همان‌طور که در خطبه‌های گذشته تأکید کردم، باز تأکید می‌کنم مسئولان با مردم رابطه برقرار کنند و با مردم ملاقات کنند و جواب نامه‌های مردم را بدهند، این نشد که مسئولان در جاهای دربسته زندگی کنند و مردم به آن‌ها دسترسی نداشته باشند. ممکن است مردم در سختی و شدت باشند و مشکل داشته باشد، به دادشان برسید. از مقام معظم یاد بگیرید. ایشان مرتبا با دانشجویان ملاقات دارند وح آن‌ها را می‌شنوند و جواب آنها را می دهند، اگر خودتان نمی توانید، یکی را معرفی کنید که به جای عمومی بیاد و حرف و درد دل ها را بشنود و چرا بین خود و مردم حاجب قرار داده اید.

موحدی کرمانی با تشکر از رئیس قوه قضائیه به دلیل حضور میان مردم و برخورد قاطع و انقلابی با قاضیان ناصالح و قدردانی از برنامه ها و وعده هایی که داده است، اضافه کرد: مسئولان شاهد گرانی های سرسام آور هستید؟ می بینید مردم در چه وضعیتی هستند! با این گرانی های سرسام‌آور و کمرشکن می‌خواهید چیکار کنید؟ دولتتان تدبیر و امید است و می گویید کلید هم دارید، پس مشکلات قفل شده را با کلیدتان باز کنید و حل کنید و گرانی ها را حل کنید و اگر قفل ها با کلید باز نمی شود، اقلا با چکش باز کنید. اگر هم دیدید، تدبیر شما کارساز نیست، کلید هم نمی تواندف قفلی را باز کند با نخبگان و انسان های آگاه و باتجربه مشورت کنید و از نظرات آن ها استفاده کنید.

امام جمعه موقت تهران با تأکید براینکه مردم و به ویژه طبقه مستضعف، کارد به استخوانش رسیده و نزدیک است به حلقومش هم برسد ، اظهار کرد: مشکل دیگر مشکل اجاره بهاست. چه خبر است که انقدر بالا رفته است، نه مردم می توانند خانه بخرند و نه رهن کنند و نه اجاره کنندف پس مردم چیکار کنند؟! مشکل و سختی برای جامعه زیاد شده است.

موحدی کرمانی با اشاره به مسئله طلاق و روند فزونی آمار آن، بیان کرد: خانواده ها زود به زود متلاشی می شوند، این مسئله مهمی است که نیازمند راه حل و همت مسئولان است. دولت، مجلس و و قوه قضائیه باید دست به دست هم دهند تا این مشکل را حل کنند.

وی در پایان سالروز رحلت و درگذشت میرزا جواد آقا ملکی تبریزی، آیت الله صدوقی، آیت الله امینی و والد مکرم رهبر انقلاب آیت الله سید جواد خامنه ای را تسلیت گفت و بر اقامه نماز مستحبی در یکشنبه های ماه ذی القعده که مرحوم محدث قمی در اعمال ذی القعده در مفاتیح الجنان آورده است، تأکید کرد.

آیت الله موحدی کرمانی در خطبه نخست نیز ضمن حمد و ثنای الهی و توصیه خود و همگان به تقوای الهی گفت: مرگ ناگهانی می‌رسد بدون اینکه انسان تصور کند و ناگهان با مرگ مواجهه می‌شود. پس پیش از اینکه انسان با مرگ روبرو شود توبه کند و از درگاه الهی عذرخواهی کند و آنچه که باید انجام دهد و نداده انجام دهد. از ابزاری که در اختیار دارید و می‌توانید بهشت را با آنها تهیه کنید استفاده کنید و متاع فانی را بدهید و متاع باقی را بگیرید و خداوند همه ما را به تقوای الهی موفق بدارد و از ایشان بخواهیم تا در زمره متقین باشیم.

وی با اشاره به ورود به ماه شریف ذی القعده، ادامه داد: این از جمله ماه‌های حرام است و اگر انسان گناه کند عذاب شدیدتر می‌بیند و اگر طاعتی انجام دهد آن طاعت به برکت این ماه ارزشمندتر است و در ماه ذی القعده حضرت موسی(ع) موفق شد دیدار یک ماهه در مرحله اول و با تمدید 10 شب دیگر میقاتی 40 روزه، به ما دستور داده‌اند در دهه اول این آیه «وَ وَاعَدْنَا مُوسَى ثَلاثِینَ لَیْلَةً وَ أَتْمَمْنَاهَا بِعَشْرٍ فَتَمَّ مِیقَاتُ رَبِّهِ أَرْبَعِینَ لَیْلَةً» را بخوانیم و از نمازهای مستحبی دهه اول ذی الججه است، به دلیل اینکه یادمان باشد در ماه ذی القعده چه اتفاق بزرگی افتاد از آن هم درس بگیرم و هم پند بگیریم. اتفاقی که افتاد این بود که خداوند وعده گاهی را برای موسی به مدت 30 شب قرار داد و حضرت موسی نیز به سمت کوه طور حرکت کرد و احکام تورات را اخذ کرد.

وی افزود: یک ماه که تمام شد، 10 شب دیگر اضافه شد، با وجود اینکه حضرت موسی(ع) به قومش درباره وعده 30 شب خبر داد. پس از این 30 شب منافقی که در صدد بود تا با کسب فرصتی به اصحاب موسی(ع) ضربه شدید در زمینه وجهه دینی آنها بزند، گفت: «چی شد موسی به وعده برگشت پس از 30 شب عمل نکرد» در پی این تفکر گوساله‌ای ساخت و اصحاب حضرت موسی(ع) و بنی اسرائیل را تحریک کرد که خدایی که موسی به شما گفته دروغ بوده و سپس گوساله را به آنها نشان داد و سامری گفت که این خدای شماست، دیگران نیز در مقابل این گوساله به تکریم افتادند و چهار روز گوساله رو عبادت کردند.

موحدی کرمانی با اشاره به بازگشت حضرت موسی(ع) پس از شب چهلم نزد قومش، اظهار کرد: حضرت موسی(ع) هنگامی که گوساله پرستی آنها را دید عصبانی شد و به سمت آنها حمله‌ور شد و فرمودند «گوساله پرست شدید». سپس به برادرش هارون گفت من تو را جانشین خود قرار دادم چرا این گوساله پرستی انها را دیدی و جلوشان را نگرفتی؟ هارون گفت «اینها نزدیک بود من را بکشند». تاریخ می گوید این جمع عظیم بنی اسرائیل متشکل از 600 هزار نفر گوساله پرست شدند این اتفاقی که از اول ذی القعده شروع شد و به دهه ذی الحجه رسید و در پایان دهه ذی الحجه چنین ملاقاتی را انجام داد.

خطیب جمعه تهران بیان کرد: خداوند این اندازه آیات و نشانه های خود را به این قوم نشان داد چنانکه در آیه ای به نجاتشان از دست فرعون و فرعونیان با گشودن دریا اشاره می کند و یا در جای دیگر می فرماید « وَ جاوَزْنا بِبَنِي إِسْرائِيلَ الْبَحْرَ فَأَتَوْا عَلى‌ قَوْمٍ يَعْكُفُونَ عَلى‌ أَصْنامٍ لَهُمْ قالُوا يا مُوسَى» چنانکه این قوم از دریا سالم بیرون آمدند و سپس به قوم بت پرست رسیدند و گفتند موسی تو هم برای ما خدایی به مانند اینها قرار بده. عجب قومی بودند.

وی افزود: این یک امتحان است چنانکه در قرآن نیز به آن اشاره کرده است که نتیجه آن جز گمراهی این قوم نبود. قرآن از امتحان به کلمه «فتنه» تبدیل می کند « قَالَ فَإِنَّا قَدْ فَتَنَّا قَوْمَكَ مِن بَعْدِكَ» از خطر فتنه ها برحذر باشید. فتنه که به صورت امتحان به سراغ ادمی می آید گاهی امتحان در فکر، غمل، ثبات قدم و … است. در این انقلاب خیلی ها امتحان شدند اما نمره صفر گرفتند و از قطار انقلاب پیاده شدند. چنانکه بعد از پیامبراکرم(ص) مردم امتحان شدند و در زمان حکومت علی(ع) مردم امتحان شدند سه جنگ جمل، صفین و نهروان رخ داد. جنگ صفین جنگ با معاویه بود و جنگ جمل افرادی بودند که از یاران علی(ع) بودند اما در مقابل حضرت علی(ع) قرار گرفتند که این فتنه و امتحان بود برای افرادی که با علی(ع) بیعت کردند و سپس مقابل ایشان ایستادند چنانکه در جنگ نهروان نیز این‌گونه بود و خوارج با علی(ع) به جنگ آمدند.

امام جمعه موقت تهران اظهار کرد: رمز وفاداری شما به انقلاب تمسک به ولی و ولایت است و قبل از انقلاب دنباله رو امام خمینی(ره) بودید، حین انقلاب تبعیت از امام(ع) کردید و بعد از ایشان تمسک به رهبری دارید.

موحدی کرمانی بیان کرد: حتی در زمان امام حسین(ع) تمام مسلمانان با ایشان همراه نشدند. بسیاری نزد امام حسین(ع) آمدند که این به مصلحت نیست جنانکه ابن عباس ها آمده اند، این تفکر موجب شد که همراهی به امام حسین(ع) نکرد. مسئله تخلف از امام و ولی امر بود که ابن عباس را بدبخت کرد. خدا را شکر می کنیم که مردم ما نسبت به ولایت فقیه ثابت قدم و گوش به فرمان هستند و تا آخر ایستاده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code