رویکرد مردمی بسیج به اشتغال‌زایی هوشمندانه است/ هدف‌گذاری بسیج برای ایجاد 250 هزار شغل پایدار

به گزارش وب سایت لبخند خدا؛ به نقل از خانه ملت، سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی، فرمانده سازمان بسیج مستضعفین، و جانشینان وی ظهر امروز، چهارشنبه 20 آذر، با علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

لاریجانی در این دیدار با بیان اینکه بسیج حرکت هوشمندانه‌ای را در شرایط حساس کنونی دنبال می‌کند، گفت: رویکرد اجتماعی بسیج در ارتباط با بدنه مردم در شرایط فعلی به نحوی که به تسهیل در امر اشتغال منجر می‌شود، کاری دقیق و درست است.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه سازمانی قوی همچون بسیج باید متولی کار مردم باشد، بیان کرد: صدای صنایع کوچک در کشور به جایی نمی‌رسد و نیازمند ارتباط با سازمانی همچون بسیج هستند تا فعالیت‌شان ادامه یابد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان بیان کرد: رسیدگی به حوزه صنایع دستی برای صادرات بسیار مهم و مؤثر است و بسیج باید به تثبیت نام و شهرت تجاری محصولات داخلی و ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت به کارآفرینان کمک کند.

سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این سازمان گفت: ظرفیت بسیج در سراسر کشور بسیار متنوع است و در شرایط جدید فعال‌سازی ظرفیت‌های موجود به صورت صد در صد دنبال می‌شود.

فرمانده بسیج در ادامه با بیان اینکه ده‌ها هزار رده مقاومت در کشور، ظرفیت بسیار بالایی برای فعالیت‌ها ایجاد کرده است، اظهار کرد: میلیون‌ها بسیجی در کسوت پزشک، استاد دانشگاه، حقوقدان، معلم، مهندس، دانشجو، دانش آموز و غیره در کشور فعالیت دارند.

وی افزود: راه‌اندازی پردیس شرکت‌های دانش بنیان برای حمایت از نخبگان بسیجی از فعالیت‌های سازمان بسیج است و 12 هزار گروه جهادی به صورت جغرافیامحور و 6 هزار گروه جهادی محله‌محور نیز در کشور فعالیت می‌کنند علاوه بر آن سازمان بسیج توانسته است صندوق‌های تسهیلاتی با مأموریت اشتغال‌زایی را در سراسر کشور ایجاد کند که تعداد آن تا پایان سال به 20 هزار صندوق می‌رسد.

فرمانده سازمان بسیج مستضعفین در پایان اظهار کرد: برنامه سال آینده بسیج در حال تدوین است و بنا داریم در سال آتی حدود 250 هزار شغل باثبات و پایدار در کشور ایجاد کنیم که هدف اصلی این برنامه شهرهای کوچک، روستاها و حاشیه کلانشهرها است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code