سفر 800 میلیون گردشگر به اماکن دینی جهان تا 2020

به گزارش وب سایت لبخند خدا؛ سازمان جهانی گردشگری آمار جهانگردان تا سال 2020 میلادی در جهان را حدود یک میلیارد و 200 میلیون نفر اعلام كرده است كه از این میان 800 میلیون نفر مقصدشان اماكن دینی و مذهبی خواهد بود.

این سازمان همچنین 300 اثر و مكان تاریخی اسلامی و مسیحی در لبنان را در فهرست اماكن قابل بازدید از سوی جهانگردان مذهبی و فرهنگی اعلام کرده است.

رایزنی فرهنگی ایران در لبنان با اعلام این خبر آورده است: با توجه به این كه لبنان كشوری است كه همزیستی ادیان در آن شناخته شده و با اهتمام به تنوع دینی و داشتن مناظر طبیعی و سیاحتی و پتانسیل گردشگری، این کشور با همكاری سازمان ملل و بانک جهانی در چارچوب برنامه توسعه‌ای خود، اجرای طرح توسعه گردشگری فرهنگی ـ دینی را دنبال می‌کند.

لبنان آثار تاریخی دینی زیادی را در خود جای داده و سعد حریری، نخست‌‌وزیر اين كشور با پیگیری این طرح امیدوار است با عملیاتی‌شدن آن فرصت‌های شغلی بیشتری برای جوانان این كشور ایجاد و باعث رشد و توسعه اقتصادی لبنان شود.

این طرح سبب خواهد شد لبنان روی نقشه گردشگری مذهبی جهان قرار گیرد و کارشناسانی از ایتالیا نیز در اجرای آن همکاری خواهند داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code