عربستان با گل و شیرینی از کاروان زائران ایرانی استقبال کرد

گروه جامعه ــ نخستین کاروان حجاج ایرانی صبح امروز، 17 مردادماه وارد سرزمین وحی شد و در مدینه منوره با گل، خرما و شیرینی مورد استقبال مسئولان حج و زیارت ایران و عربستان قرار گرفت.

به گزارش وب سایت لبخند خدا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج؛ نخستین کاروان حجاج ایرانی صبح امروز، 17 مردادماه، وارد سرزمین وحی شد و در مدینه منوره با گل، خرما و شیرینی مورد استقبال مسئولان حج و زیارت ایران و عربستان قرار گرفت. این زائران اعضای دو کاروان از استان یزد بودند که در محل اقامت خویش در هتل المدینه منازلی مورد استقبال قرار گرفتند.
ناصر هویزاوی، رییس ستاد مدینه سازمان حج و زیارت، فرهمند، رییس عملیات انتقال حجاج ایرانی و حاتم بالی، رییس بخش ایرانی موسسه ادلاء عربستان از جمله مسئولان حاضر در مراسم استقبال از زائران ایرانی در مدینه منوره بودند.
موسسه ادلاء مسئولیت راهنمایی و ارائه خدمات به حجاج کشورهای مختلف را در شهر مدینه منوره برعهده دارد و زیرنظر وزارت حج عربستان فعالیت می‌کند.
مسئولان حاضر در این مراسم در ورودی هتل المدینه منازلی که در نزدیکی مسجد النبی قرار دارد با سبدهای گل، شیرینی، خرما و شاخه های گل رز و با لبخند به حجاج ایرانی خوشامد گفتند.
مسئولان عربستانی همچنین با گل محمدی زایران ایرانی را گلباران کردند و به آنها بسته خرما به عنوان سوغاتی مدینه دادند.
یک جوان عرب با لباس محلی به نشانه خیرمقدم به مسافران ایرانی، جرعه های آب را از کوزه ای که بر دوش داشت، تقدیم زائران می‌کرد و گروهی نیز با آوازهای محلی مقدم ضیوف الرحمان را به شهر پیامبر(ص) گرامی داشتند.
علی فراهانی، مداح اهل بیت(ع) نیز در این مراسم از تریبونی که با پرچم جمهوری اسلامی ایران مزین شده بود با خواندن اشعاری در ستایش پیامبرگرامی اسلام(ص)، فضای معنوی هر چه بیشتری به این مراسم داد.
کارکنان زن و مرد این هتل نیز که لباس های محلی عربی بر تن داشتند، با شوق و لبخند از نخستین کاروان ایرانی حج تمتع 98 استقبال کردند و عکس و فیلم یادگاری از مراسم گرفتند.
پیش از ورود حجاج ایرانی، هویزاوی، رییس ستاد مدینه و حاتم بالی، رییس بخش ایرانی موسسه ادلاء مصاحبه کوتاهی با خبرنگاران عربستانی انجام دادند.
هویزاوی در این مصاحبه از همکاری و مشارکت مسئولان عربستانی با دست اندرکاران امور حج در ایران در زمینه فراهم ساختن شرایط و امکانات مناسب برای حجاج ایرانی قدردانی و ابراز امیدواری کرد خدمات کاملی در مدینه و مکه به ضیوف الرحمان ارائه شود.
مسئول موسسه ادلاء نیز در این مصاحبه گفت: روز ورود حجاج ایرانی به مدینه منوره برای ما روز مبارکی است و از اینکه در مراسم استقبال از آنان حضور داریم بسیار خرسندیم.
وی در این مراسم، سلام های گرم سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان به عنوان خادم حرمین شریفین و دیگر مقام های سعودی را به زائران ابلاغ کرد.
حاتم بالی همچنین نخستین شاخه گل سرخ را به هویزاوی، رییس ستاد مدینه سازمان حج و زیارت ایران اهدا کرد و از تلاش ها و خدمات او به زائران تجلیل به عمل آورد.
به گفته فرهمند، رییس عملیات انتقال حج، امروز و در نخستین روز ورود حجاج ایرانی در مجموع دو هزار زائر کشورمان وارد خاک عربستان می‌شوند.
قرار است امسال در مجموع 86 هزار و 500 زائر ایرانی برای شرکت در مراسم حج تمتع وارد مدینه و مکه شوند. آخرین کاروان حجاج ایران 17 شهریورماه، خاک عربستان را ترک خواهد کرد.
تمامی پروازهای زائران ایرانی از 19 فرودگاه کشور توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران – هما انجام می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code