عربستان عمره رمضان را لغو کرد

به گزارش وب سایت لبخند خدا؛ به نقل از امید، تاریخ شروع ماه رمضان 2021 ، بسته به زمان مشاهده ماه جدید، 11 یا 12 آوریل (22 یا 23 فروردین) است.

با تمدید ممنوعیت پروازهای بین‌المللی عربستان، امیدهای مسلمانان  هند، پاکستان و سایر مناطق جهان برای انجام عمره در ماه رمضان امسال از بین رفت.

طبق آخرین توصیه صادرشده از سوی سازمان هواپیمایی کشوری عربستان سعودی، همه پروازهای بین‌المللی ورودی و خروجی این کشور تا 17 ماه می 2021 (اردیبهشت 1400) به حالت تعلیق در خواهد آمد.

این دومین سال متوالی است که مسلمانان خارج از عربستان سعودی فرصت انجام عمره ماه رمضان را از دست می‌دهند. سال گذشته، بیماری همه‌گیر کرونا همه پروازهای بین‌المللی را متوقف کرد که منجر به محدودیت سفر برای مسافران عمره شد.

در سال 2020، شدت همه‌گیری به قدری زیاد بود که حتی افراد مقیم عربستان نیز مجاز به انجام عمره نبودند زیرا مقامات محلی زیارت و نماز در مسجد‌الحرام در مکه و سایر شهرهای عربستان سعودی از جمله مدینه منوره را محدود کرده بودند.

با این حال عربستان سعودی ممنوعیت عمره را برای حجاج محلی در 4 اکتبر سال 2020 پس از کاهش موارد کرونا لغو کرد. سپس ممنوعیت پروازهای بین‌المللی برداشته شد و به زائران از خارج از کشور از 5 نوامبر سال 2020 به صورت مرحله‌ای اجازه داده شد عمره را برگزار کنند.

با این حال پس از مشاهده ویروس جهش‌‌یافته انگلیسی، برزیلی و آفریقای جنوبی در فوریه 2021 در عربستان، پروازهای بین‌‌المللی دوباره ممنوع شد.

پیش از این، عربستان سعودی تعلیق همه پروازهای بین‌المللی را تا 31 مارس 2021 اعلام کرد اما با تصمیم جدید، این ممنوعیت تا 17 ماه می 2021 (27 اردیبهشت) تمدید شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *