عملیات دیروز آغاز وضعیت جدیدی در دفاع از لبنان است

گروه بین‌الملل ــ دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی امشب خود ضمن تشکر از ارتش این کشور که در حالت آماده باش قرار دارد، تأکید کرد: عملیات دیروز آغاز وضعیت جدیدی در دفاع از لبنان به شمار می‌رود.

به گزارش وب سایت لبخند خدا  به نقل از المنار؛ سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در آغاز سخنرانی امشب خود از رزمندگان و فرماندهان مقاومت که در روزهای اخیر در حالت آماده‌باش به سر می‌بردند، تقدیر و تشکر کرد.
وی تصریح کرد: اولین عملیات رژیم صهیونیستی در منطقه عقربا منجر به شهادت دو تن از اعضای حزب‌الله شد. این رژیم چند ساعت بعد با 2 پهپاد بمب‌گذاری شده به ضاحیه جنوبی بیروت حمله کرد. پهپاد اولی سقوط کرد و دومی هم در انجام مأموریتش موفق نبود.
نصرالله در ادامه گفت: ما تصمیم گرفتیم که به این تجاوزها واکنش نشان دهیم. ما به صورت علنی اعلام کردیم که پاسخ خواهیم داد. ما به دشمن هشدار داده بودیم. ما می‌‌توانستیم سکوت کنیم، اما اعلام کردیم که واکنش ما قطعی خواهد بود. ما در روز روشن و در نزدیکی مرزها عملیات را انجام دادیم، چون قبلاً اعلام کرده بودیم که عملیات در شب نخواهد بود.
وی همچنین افزود: صهیونیست‌ها از یکشنبه گذشته تاکنون در حال وحشت به سر می‌برند. آنها پیش از حمله مقاومت، مرزها را کاملاً تخلیه کرده بودند.
دبیرکل حزب‌الله لبنان خطاب به اسرائیلی‌ها گفت: تاریخ یکشنبه اول سبتامبر 2019 را به خاطر بسپارید. این روز آغاز مرحله جدیدی از اوضاع در مرزهای لبنان با فلسطین اشغالی در دفاع از لبنان و حاکمیت و کرامت و امنیت و ملت لبنان است.
وی افزود: زمان تجاوز پهپادهای اسرائیل به لبنان گذشت. مهم‌ترین دستاورد عملیات دیروز این بود که بزرگترین خطوط قرمز اسرائیل طی ده‌ها سال در هم شکست.

دبیر کل حزب‌الله لبنان در ادامه تصریح کرد: 7 روز تمام همه مقامات رژیم صهیونیستی ما را تهدید کردند، اما ما علی‌رغم تجهیزات نظامی اسرائیل، هدف را به دقت شناسایی کردیم و ضربه را زدیم. لبنانی‌ها حق دارند که از آسمان و خاک خود دفاع کنند و ما این کار را خواهیم کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code