فراخوان هفدهمین مهرواره شعر و داستان «جوان سوره»

به گزارش وب سایت لبخند خدا به نقل از روابط عمومی سپهر سوره هنر؛ فراخوان هفدهمین مهرواره شعر و داستان «جوان سوره» با هدف شناسایی و جذب استعداد‌های ادبی جوان، تبادل اندیشه و تجربه‌های شاعران و نویسندگان جوان انقلاب اسلامی، جریان‌سازی در شعر و ادبیات منطبق بر ارزش‌های اسلامی، معرفی و برجسته کردن چهره‌های ممتاز عرصه شعر و داستان جوان انقلاب از اهداف جشنواره است.

این مهرواره شامل بخش‌های داستان در قالب داستان کوتاه و داستانک یا داستان کوتاه، شعر در قالب شعر‌های سنتی، نو، ترانه و سرود و موضوع آزاد است.

همچنین شرکت‌کنندگان در هر دو بخش شعر و داستان می‌توانند یک اثر ویژه را با موضوعات زبان فارسی و مرز‌های جغرافیایی، زبان فارسی و تاریخ، زبان فارسی و هویت ملی، زبان فارسی و سیاست و زبان فارسی و انقلاب به دبیرخانه مهرواره ارسال کنند.

شرایط ارسال اثر:

ثبت‌نام، بارگذاری فایل اثر و دریافت کد رهگیری فقط از طریق سایت artfest.ir میسر خواهد بود و هر هنرمند می‌تواند در بخش شعر حداکثر ۵ اثر و در بخش داستان حداکثر ۳ اثر را ارائه کند. برای تسهیل در امر داوری، شاعران و نویسندگانی که چندین اثر دارند، باید هر اثر را به صورت مجزا و با اندازه قلم ۱۴ و نوع قلم B Mitra تایپ کرده و ۳ نسخه چاپی از هر اثر را ارسال کنند. درج کد رهگیری و بخش روی صفحات آثار الزامی است و صفحات متون نیز باید بدون ذکر نام و مشخصات صاحب اثر ارسال شود.

مقررات عمومی:

حداکثر سن شرکت‌کنندگان تا زمان برگزاری مهرواره ۲۵ سال تمام تعیین شده است. (متولدین آذرماه ۱۳۷۳ به بعد) آثار شرکت‌کنندگان در مهرواره، نباید در سایر جشنواره‌ها حائز رتبه شده باشند. دبیرخانه نیز در صورت صلاحدید آثار منتخب را با نام صاحب اثر چاپ خواهد کرد. هر فرد می‌تواند همزمان در همه بخش‌ها شرکت کند و پس از پایان مهرواره آثار ارسالی به شرکت‌کنندگان عودت داده نمی‌شود و دبیرخانه از دریافت آثار ارسال شده بعد از موعد مقرر معذور است. همچنین حداکثر ۸۰ نفر از شرکت‌کنندگان در دو بخش داستان و شعر به مرحله پایانی مهرواره دعوت خواهند شد.

جوایز:

به همه راه‌یافتگان مرحله پایانی در صورت حضور و شرکت در کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی علاوه بر کمک هزینه آمد و رفت مبلغ ۸ میلیون ریال تعلق خواهد گرفت. به نفرات برگزیده در بخش داستان و شعر نیز پس از تأیید مرکز آفرینش‌های ادبی فرصت انتشار خارج از نوبت یک مجموعه اثر به همت انتشارات سوره مهر اعطا خواهد شد. به اثر برگزیده هر بخش، به انتخاب راه‌یافتگان لوح تقدیر و جایزه ویژه برگزیدگان و به یک اثر در بخش شعر و یک اثر در بخش داستان جایزه ویژه تعلق می‌گیرد.

براساس تقویم برگزاری این مهرواره، آخرین مهلت ارسال آثار ۲۵ آبان بوده و اختتامیه آذر ماه برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان پس از ثبت‌نام اینترنتی آثار خود را به نشانی تهران، خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، حوزه هنری، طبقه منفی یک، جنب تالار سوره، دبیرخانه مرکزی جشنواره‌ها ارسال کنند. تلفن دبیرخانه ۵-۸۴۱۷۲۲۰۴ – ۰۲۱است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code