«فهما» به فعالیت‌های فرهنگی و هنری مساجد رونق می‌بخشد

به گزارش وب سایت لبخند خدا، به نقل از روابط عمومی ستاد فهما، سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ اجرای طرح ملی پایتخت فهما را فرصتی برای دیده شدن فعالیت‌های کانون‌های مساجد و عرصه‌ای برای رقابت و معرفی الگوهای برتر مساجد برشمرد که آن را با یک تپش و سرعت قابل توجهی، پیش خواهد برد.

وی افزود: وجود بیش از 25 هزار کانون فرهنگی هنری مسجد با مخاطبان چشمگیر در سراسر ایران، فرصتی را برای ما فراهم کرده است تا حرکت‌های فرهنگی، هنری و دینی در مساجد را به عنوان یکی از کانون‌های اصلی و تاثیرگذار، در کنار هم قرار داده و با یک تپش و سرعت قابل توجهی، پیش ببریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به ایده‌ها و طرح‌های مختلفی که در کانون های مساجد دنبال می شود، یادآور شد: سامانه جامع اطلاعات با نگاه مبتنی بر پایش بهتر از تحرکات و فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در دستور کار قرار دارد تا ضمن قرار گرفتن ایده‌ها در فضایی متبادل، امکان بهره مندی کانون های مختلف از ایده های یکدیگر را فراهم سازد.

وی بیان کرد: طرح پایتخت فهما با این نگاه شکل گرفته است تافرصتی را برای دیده شدن حرکت هایی که در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد اتفاق می‌افتد، ایجاد کند و از سوی دیگر با امتیازاتی که تعریف شده فرصت‌هایی رقابتی را برای کانون های فرهنگی هنری مساجد مهیا کند.

صالحی، بهره‌مند شدن مجموعه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد از الگوهای برتر شناخته شده در این رویداد را یکی دیگر از اهداف این طرح برشمرد و ابراز خرسندی کرد: با شکل‌گیری پایه‌های این نگاه، فرصتی در شاخص‌های قرآن و عترت، شبکه سازی و ساماندهی، هنر متعالی، کتاب و کتابخوانی، مناسبت‌های ملی و مذهبی فضای مجازی و رسانه، غنی سازی اوقات فراغت و خلاقیت و نوآوری فراهم شده تا بتوانیم ترکیبی از نگاه کمی و کیفی را با هم تلفیق کنیم.

وی با بیان اینکه این رویداد ملی هنوز در نقطه شروع است، تصریح کرد: طرح ملی فهما گرچه با شاخص‌های محدودتری شروع شده، اما زمینه‌های تکمیل و تکامل خود را پیدا می‌کند و این شاخص‌ها هم از لحاظ تعداد و هم به لحاظ کیفیت و سنجش های کیفی ارتقا پیدا می‌کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، بیان کرد: رویداد پایتخت فرهنگی هنری مساجد ایران امسال نخستین تجربه خود را پیش رو دارد که امیدواریم با قدم‌هایی که رو به جلو بر می‌دارد، قدرت تکامل بیشتری پیدا کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code