مراسم چهلمین روز ارتحال آیت‌الله مؤمن برگزار شد

به گزارش وب سایت لبخند خدا، مراسم چهلمین روز درگذشت آیت‌الله محمد مومن، عضو فقهای شورای نگهبان، شامگاه پنجشنبه، ۲۲، فروردین، با حضور آیات عظام شبیری زنجانی و علوی گرگانی همچنین نمایندگان بیوت سایر مراجع برگزار شد.

آیت‌الله ابراهیم امینی، آیت‌الله مقتدایی، آیت‌الله حسینی بوشهری، آیت‌الله علوی بروجردی و آیت‌الله محمد یزدی از دیگر حاضران در این مراسم بودند.

حجج اسلام والمسلمین مصلحی، وزیر اطلاعات دولت نهم، سیداحمد خاتمی، رستم‌نژاد، معاون آموزش حوزه، فرخ فال، از اعضای جامعه مدرسین، نبوی، معاون تبلیغ حوزه، قاضی عسکر و تعدادی دیگر علما و روحانیون نیز در این مراسم حضور داشتند و با قرائت قرآن ثواب آن را به روح آن مرحوم تقدیم کردند.

آیت‌الله مؤمن؛ میوه شیرین حوزه

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی، سخنران این مراسم، در سخنانی گفت: آیت‌الله مؤمن میوه شیرین حوزه علمیه بود، زیرا هیچ‌گاه خط خود را از مسیر امام(ره) و رهبری عوض نکرد.

امام جمعه تهران با بیان اینکه ایشان کسی بود که قبل از انقلاب مرجعیت امام را امضا کرد، ادامه داد: آیت‌الله مؤمن فقیه، مجتهد، صاحب فتوا و بیان و قلم بود، اما به علتت اخلاص زیاد هیچ ادعایی نداشت.

صدیقی با بیان اینکه آیت‌الله مؤمن از ولایت و انقلاب طلبکار نبودد و همیشه خود را بدهکار می‌دانست، افزود: کسی که از دنیا دل بکند و وارسته شود و وابستگی‌ها را قطع کند، خداوند عیوب دنیا را به او نشان می‌دهد و هیچ‌گاه خود را آلوده دنیا نمی‌کند. در روایت داریم کسی که دین‌شناس باشد و مردم را دوست داشته باشد، مؤمن حقیقی است و خداوند او را وارد بهشت می‌کند.

وی با بیان اینکه آیت‌الله مؤمن خودش را وقف دین و تشیع و راه ولایت کرد، گفت: ولایت‌مداری برای ما تشریفات نیست بلکه اساس دین‌داری است؛ آیت‌الله مؤمن یک‌لحظه هم در برابر امام و ولایت و ولی بعد از امام تخلف نکرد و با کسی که از خط خارج شده است سازش نکرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code