مسلمانان هدف بیشترین جرایم ناشی از تنفر در کانادا

به گزارش وب سایت لبخند خدا به نقل از گلوبال‌نیوز؛ آمارهای تازه منتشر شده نشان می‌دهد که  مسلمانان هدف بیشترین جرایم ناشی از نفرت در کانادا هستند.

براساس این آمارها، 47 درصد از کانادایی‌ها اعتقاد دارند نژادپرستی یکی از موضوعات مهم گریبانگیر جامعه امروز این کشور است و یک چهارم آنها قربانی این جرایم بوده‌اند.

 

با آنکه تصور عمومی این است که یهودیان و سیاه‌پوستان هدف بیشترین نژادپرستی هستند، اما در واقع این مسلمانان هستند که بزرگ‌ترین قربانی جرایم ناشی از تبعیض و نفرت هستند. همین نظر‌سنجی نشان می‌هد که یک چهارم کانادایی‌ها فکر می‌کنند در پنج سال اخیر تبعیض علیه مسلمانان و اعراب، به امری پذیرفته شده‌تر تبدیل شده است.

آمارهای این تحقیق همچنین نشان می‌دهد از هر 10 کانادایی چهار نفر احساس می‌کنند که مهاجران، تهدیدی برای کانادایی‌های سفیدپوست هستند و شغل آنها را از چنگ آنها در می‌آورند. همچنین سه دهم کانادایی‌ها معتقدند مسلمانان کانادا به جای پیروی از قوانین محلی از قانون شریعت اسلامی تبعیت می‌کنند.

بنا بر این آمارها طی سال‌های 2016 تا 2017، جرایم ناشی از تنفر 47 درصد رشد داشته است. در این میان، جرایم علیه مسلمانان 151 درصد رشد داشته در حالی که جرایم ناشی از تنفر علیه یهودیان 63 درصد بیشتر شده است. بیشترین افزایش این جرایم در استان‌های اونتاریو و کِبِک با 207 درصد رشد اتفاق افتاده است.
 
همچنین گزارش سالانه مربوط به جرایم ناشی از تنفر نشان می‌دهد در سال 2017، گروه‌های دینی هدف 50 درصد از جرایم ناشی از تنفر بوده و مسلمانان قربانی بیشترین جرایم بوده‌اند.

به قدرت رسیدن دونالد ترامپ در آمریکا گرایش‌های مبتنی بر برتری سفیدپوستان در کانادا را افزایش داده است و در حال حاضر گروه‌های افراطی راستگرا که علیه مسلمانان هستند، به مؤسسات این کشور رخنه یافته‌اند.  

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code