میدان امام حسین(ع) میزبان ویژه‌برنامه «زیارت گل»

گروه جامعه ــ ویژه‌برنامه «زیارت گل» به مناسبت اعیاد شعبانیه شامل تهیه گلاب برای تأمین گلاب شست‌وشوی حرم مطهر امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) از فردا در میدان امام حسین(ع) برگزار می‌شود.

به گزارش وب سایت لبخند خدا؛ به نقل از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، همزمان با فرارسیدن اعیاد شعبانیه، سالروز ولادت امام حسین(ع)، حضرت ابوالفضل(ع)، امام سجاد(ع) و حضرت ولی‌عصر(عج)، مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۱۲ ویژه‌برنامه «زیارت گل» را از سه‌شنبه ۲۰ فروردین ماه تا سوم اردیبهشت ماه هر روز از ساعت ۱۰ تا ۲۲ در میدان آیینی امام حسین(ع) برگزار می‌کند. 

در این برنامه برای سومین سال متوالی، آیین گلاب‌گیری برای تأمین گلاب شست‌وشوی حرم مطهر امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) با همکاری سازمان فرهنگی هنری و ستاد بازسازی عتبات عالیات تأمین می‌شود. برای تأمین گلاب، گلبرگ‌های یک باغ در قمصر کاشان تهیه شده است و کار گلاب‌گیری در میدان امام حسین(ع) انجام می‌شود. 

این ویژه‌برنامه شامل ۳۰ غرفه در عناوین: گلاب‌گیری، سوغات استان‌ها، کودک، مسابقه، عتبات عالیات و جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای هموطنان سیل‌زده برگزار می‌شود.

شهروندان می‌توانند با حضور در محوطه میدان امام حسین(ع) گلاب‌های تهیه‌شده را خریداری کنند و به غرفه بازسازی عتبات عالیات که در همان محوطه قرار دارد، هدیه کنند تا برای شست‌وشوی حرمین عتبات عالیات در طول یک سال استفاده شود. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code