نحوه تقسیم مستمری تأمین اجتماعی میان بازماندگان

گروه سلامت ــ قائم مقام سازمان تأمین اجتماعی در ادامه انتشار دانستی‌های تأمین اجتماعی به نحوه استفاده از قانون بخشیدگی جرایم کارفرمایان و نحوه تقسیم حقوق مستمری میان بازماندگان پرداخت.
به گزارش وب سایت لبخند خدا؛ محمدحسن زدا، قائم مقام سازمان تأمین اجتماعی، با انتشار دو پست ویدیویی در صفحه شخصی اینستاگرام خود، به تشریح نحوه استقاده از قانون بخشودگی جرایم کارفرمایان و نحوه تقسیم مستمری بین بازماندگان پرداخت.

زدا با بیان اینکه ۱۳ شهریورماه، آخرین روز بخشیدگی جرایم کارفرمایان است، گفت: خط سوم ماده ۱۳ قانون حداکثر استفاده از توان تولید کارگاه‌‎های مشمول این بخشودگی را تعیین کرده است؛ در این رابطه کارگاه‌های تولیدی، صنعتی و معدنی مشمول این قوانین هستند و رانندگان، پیمانکاران و شرکت‌های خدماتی مشمول این قانون نمی‌شود.

قائم مقام سازمان تأمین اجتماعی همچنین در رابطه با نحوه استفاده بازماندگان از مستمری بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت: اگر باز نشسته‌ای فوت کند، قانون‌گذار برای بازماندگان این فرد سهام تعیین می‌کند و همسر بازنشسته‌ای که ۵۰ سهم دارد و برای هر بازمانده‌ای فارغ از دختر یا پسر بودن نیز ۲۵ سهم تعیین می‌شود.

 

زدا یادآور شد: فرض کنید بازنشسته‌ای فوت کرده و دو میلیون تومان میزان حقوق او بوده است؛ تمام این حقوق به ۷۵ سهم تقسیم می‌شود، ۵۰ سهم آن به همسر و ۲۵ سهم نیز به فرزندان تعلق می‌گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code