نشست خبری معاون قرآنی وزارت ارشاد در هند

به گزارش وب سایت لبخند خدا به نقل از تلنگانه‌نیوز؛ برای نخستین‌بار کنسولگری ایران در شهر حیدرآباد هند، نمایشگاهی از آثار قرآنی هنرمندان ایرانی را در این شهر برگزار می‌کند.

 

عبدالهادی فقهی‌زاده، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دیروز جمعه، 31 خردادماه طی نشستی خبری در حیدرآباد اظهار کرد: در این نمایشگاه 100 اثر خوشنویسی قرآنی و یک نسخه قرآن منسوب به حضرت علی(ع)‌ و امام حسن مجتبی(ع)‌ به نمایش درمی‌آید.

 

وی در ادامه تأکید کرد: گسترش و نشر تعالیم قرآنی، وحدت‌آفرین بوده و به مقابله با منکرها و ترویج صفات و خصائص نیکو در بین توده‌های مردم کمک کرده است.

همچنین حجت الاسلام مهدی مهدوی‌پور، نماینده مقام معظم رهبری در هند در این نشست گفت: سمیناری بین‌المللی درباره آثار تفسیری هندی – ایرانی امروز، اول تیرماه در حاشیه نمایشگاه برگزار خواهد شد.

محمد حق‌بین قمی، سرکنسول ایران در حیدرآباد نیز گفت: سه هنرمند خوشنویس ایرانی در این نمایشگاه شرکت می‌کنند و کارگاهی با موضوع خوشنویسی و هنر قرآنی برگزار خواهند کرد.  

گفتنی است؛ محمد محمود علی، وزیر امور داخلی ایالت تلنگانه هند، نخستین نمایشگاه قرآنی ایران را امروز در موزه «سالار جنگ» حیدرآباد افتتاح می‌کند و این نمایشگاه به مدت سه روز از ساعت 10 تا 17 به وقت محلی پذیرای بازدیدکنندگان است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code