نقش خطیر مثلث مردم، دولت و مجلس جدید در سال 99 / شکست پروژه ناکارآمدنمایی نظام

محمدکاظم انبارلویی، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی، در گفت‌وگو با وب سایت لبخند خدا درباره وضعیت کشور در سال 98 و چشم‌انداز سال آینده گفت: سال 98 را در حالی به پایان رساندیم که حوادثی از قبیل سیل، زلزله، ترور وحشیانه سپهبد سلیمانی و همراهانش و شیوع ویروس کرونا را شاهد بودیم. اما در همه این حوادث ملت شجاع ایران در کنار هم بودند و نمایشی از وحدت و انسجام ملی و اسلامی را ارائه دادند و حس همکاری، همگرایی، همیاری و ایثار اقشار مختلف ملت به وضوح مشاهده شد.

سال 98؛ نمایش همگرایی و ایثار ملی

وی افزود: در موضوع سیل و زلزله همه دیدند که قشر روحانیت پای کار میدانی آمد و به یاری عملی مردم شتافت. در موضوع تکریم و تعظیم سردار سلیمانی همه شاهد بودند که تمام اقشار و اقوام و جریان‌های سیاسی و حتی مردم منطقه چه حضور عظیم و بی‌سابقه‌ای در مراسم تشییع این شهیدان رقم زدند. در واقع این سیل حضور مردمی در جغرافیای منطقه یک پرده‌برداری از امت واحده اسلام و قرآن در مقابل استکبار جهانی بود.

انبارلویی اظهار کرد:‌ در ایام پایانی سال نیز کشور ما در کنار بیش از صد کشور جهان درگیر ویروس کرونا شد که اتفاقی بی‌سابقه برای ملت و مسئولان ما بود که تا پیش از این تجربه نشده بود. اما در این اتفاق نیز ملت ایران در کنار دولت و مسئولان یکپارچه و ایثارگرانه در مقابل این ویروس ایستادند.

قوی بودن زیرساخت‌های حوزه سلامت به برکت اتکا به توان داخلی

این کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: خوشبختانه زیرساخت‌های سلامت و بهداشتی کشور به اندازه‌ای قوی و محکم است که می‌توانیم به سرعت از این مرحله عبور کنیم. دلیل قوی بودن زیرساخت‌های بهداشتی نیز حضور یافتن اقشار فراوانی از ملت‌های منطقه برای انجام اقدامات درمانی و بیمارستانی در ایران است و این به برکت اتکا به توان داخلی در دوران پس از انقلاب در حوزه سلامت بوده است و لذا در موضوع مقابله با کرونا به لحاظ زیرساختی نگرانی چندانی وجود ندارد.

وی ادامه داد: همچنین تقسیم کار مناسبی میان ستاد ملی مبارزه با کرونا ذیل وزارت بهداشت و دولت و نیروهای مسلح انجام گرفته و اگر مردم به توصیه‌ها و دستورالعمل‌های صادره به خوبی عمل کنند به سلامت از این بحران عبور خواهیم کرد.

ترکیب مجلس آینده و امیدواری به حل مشکلات اقتصادی

انبارلویی درباره وضعیت سال آینده به ویژه با روی کار آمدن مجلس یازدهم گفت: مجلس آینده با توجه به حضور فراوان نیروهای جوان و انقلابی می‌تواند در حوزه قانونگذاری و نظارت نویدبخش رکوردی از شفافیت و کارآمدی برای یک دوره چهارساله باشد. ترکیب مجلس یازدهم این امیدواری را ایجاد می‌کند که مسائل و مشکلات کشور با همراهی مردم و عملکرد جهادی و انقلابی نمایندگان به سرعت به سمت حل شدن پیش برود.

انبارلویی درباره برخی نگرانی‌ها نسبت به اینکه سال آینده به لحاظ روابط مجلس و دولت سال پرتنشی باشد، گفت: من اصلا به تنش‌زا بودن روابط دولت و مجلس جدید اعتقاد ندارم. دولت باید تا آخرین ساعت کاری خود به فعالیت و تلاش خود ادامه دهد و مجلس جدید نیز با وجود اختلاف فکری و سیاسی با دولت، براساس خرد جمعی و مصالح ملی، حتما با دولت همکاری و همراهی خواهد کرد.

فرصتی برای جدال و تنش بین مجلس آینده و دولت نیست

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه ابراز کرد: مثلث مردم، مجلس و دولت در سال 99 مأموریت‌های کلیدی برای حل مشکلات کشور، به ویژه با توجه به اتفاقات سخت سال گذشته، دارند. ایران از یکسو همواره در معرض بلایای طبیعی از قبیل سیل و زلزله قرار دارد و از سوی دیگر در محاصره اقتصادی دشمن قرار دارد و لذا ما خودمان به انداره کافی دشمن داریم و حتما نمایندگان مردم در مجلس متوجه این وضعیت خطیر هستند و می‌دانند که باید اختلافات را کنار بگذارند و دست به دست هم بدهند و برای حل مشکلات مردم از جمله در حوزه اقتصادی و معیشتی اقدامات مؤثر عملی انجام دهند.

وی با بیان اینکه امروز فرصتی برای جدال‌ و ستیزهای سیاسی نیست، گفت: مبارزه با تحریم‌های اقتصادی و جنگ روانی آمریکا و متحدانش در کنار تلاش برای تقویت درونی اقتصاد باید تمام وقت نخبگان را به خود اختصاص دهد. لذا معتقدم خردورزی مجلس یازدهم و دولت و همکاری با همدیگر ما را به سمت حل مشکلات کشور پیش خواهد برد.

انبارلویی با اشاره به تلاش دشمن در سیاه‌نمایی و ناکارآمد نشان دادن نظام در حل مشکلات گفت: در همین موضوع کرونا مشاهده شد که این موضوع با هماهنگی نسبی نهادهای مربوطه به خوبی مدیریت شده در حالی که در برخی کشورهای غربی و حتی امریکا نحوه مدیریت این بیماری توسط دولت‌ها با انتقادات زیادی از سوی نخبگان آن کشورها مواجه شده است.

وی بیان کرد: ما خدا رو شکر می‌کنیم که دشمنان ما را از احمق‌ها آفرید‌ه‌ است و با وجود اینکه کشور ما تحت شدیدترین تحریم‌ها بود، که حتی این تحریم‌ها شامل اقلام بهداشتی و درمانی بود، اما توانستیم نه فقط در مسیر مهار این ویروس بلکه در راه ساخت واکسن این ویروس نیز گام برداریم و لذا رسانه‌های داخلی نیز باید با انعکاس این اخبار امیدوارکننده و عزت‌آفرین هم افق روشنی را پیش چشم مردم ترسیم کنند و هم توطئه‌های تبلیغاتی و روانی دشمنان را خنثی سازند.

گفت‌وگو از مهدی مخبری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code