نماز و قرآن رکن اصلی فعالیت فرهنگی است

در دیدار رییس سازمان فرهنگی هنری با رئیس ستاد اقامه نماز مطرح شد؛

گروه جامعه ــ رئیس ستاد اقامه نماز کشور ضمن بیان نکاتی در خصوص مدیریت فرهنگی و اهمیت موضوع نماز گفت: در فعالیت‌های فرهنگی جز نماز و قرآن کاری نداریم؛ باید به نسل نو توجه ویژه‌ای داشته باشیم و ادبیات مناسب برای ارتباط برقرار کردن با آن‌ها را بدانیم.
به گزارش وب سایت لبخند خدا؛ به نقل از رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، حجت‌الاسلام میثم امرودی، رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سید علیرضا فاطمیان‌پور، معاون فرهنگی؛ علیرضا زندوکیلی، معاون هنری و علی اصغر خسروی، معاون برنامه‌ریزی و توسعه، با حضور در ستاد اقامه نماز کشور با حجت‌الاسلام محسن قرائتی رییس این ستاد دیدار کردند.

 

حجت‌الاسلام قرائتی در این دیدار به بیان نکاتی درباره مدیریت فرهنگی و اهمیت موضوع نماز پرداخت و گفت: من نگاهی به قرآن کردم گفتم قرآن درباره متولیان فرهنگی چه می‌گوید؟ ۲۰۰ آیه در آوردم. برای مثال اینکه کار فرهنگی باید پیوسته و دائمی باشد و دیگر اینکه همیشه تاریخ و میراث گذشتگان نشان دهنده حقانیت نیست.

وی با بیان اینکه کلام قرآن کلام وحی است خطاب به مدیران گفت: شما طبق این عمل کن؛ چون این پست‌ها هرچه به خدا بچسبد، می‌ماند. اولین اقدامی که باید به آن اهمیت دهید، اقم الصلاه است. چون اگر نماز نباشد بقیه کار‌ها قبول نیست. متمرکز شوید روی نماز؛ پولمان را خرج نماز کنیم؛ آن آقایی که مسئول سینماهاست فعالیتی برای نماز انجام دهد. سینماگران را دعوت کنید و بگویید می‌خواهیم کاری برای نماز بکنیم. یا شعرا می‌توانند شعری برای نماز بگویند. چون ما تمامی امامان را که می‌بینیم می‌گوییم نماز. نماز از آدم است تا خاتم و اختصاص به یک دین ندارد. وقتی زمین می‌لرزد می‌گویند نماز بخوان. آسمان هم نماز باران دارد. از زمین تا آسمان، از آدم تا خاتم. هیچ چیزی کار نماز را نمی‌کند.

حجت‌الاسلام قرائتی در بخش دیگری از صحبت‌های خود افزود: در کار فرهنگی ما جز نماز و قرآن کاری نداریم. هرچه بخواهیم در قرآن هست. در کار فرهنگی باید به نسل جدید و دانشجویان توجه ویژه‌ای داشته باشیم و ادبیات مناسب برای ارتباط برقرار کردن با آن‌ها را بدانیم. امروز دو کتاب روی میز من هست، که نوشته تفسیر برای پایه ۱۱ یعنی یک جوان ۱۷ ساله می‌خواهد با تفسیر قرآن آشنا شود. یک تفسیری نوشته‌اند که من چند بار خواندم نفهمیدم.

نماز و قرآن رکن اصلی فعالیت فرهنگی است

وی با اشاره به اهمیت شناخت مخاطب تصریح کرد: ما می‌رویم همدان می‌بینیم که پوستینی هست، آن پوستین را می‌خریم می‌بریم می‌اندازیم روی بچه‌های بندرعباس؛ حساب نمی‌کنیم که این پوستین بچه‌های بندرعباس را خفه می‌کند. ما الان مشکل داریم و چند ابراهیم می‌خواهیم که این بت‌ها را بشکند و قانون‌ها را لغو کند. قانون غلط؛ تصمیم غلط. به هر حال مواظب باشید، چند روز دیگر نیستید.

حجت‌الاسلام قرائتی افزود: به امام صادق(ع) گفتند بعضی مرده‌ها چشمشان باز است، بعضی مرده‌ها چشمشان بسته است. فرمودند آنی که باز است، چون فرصت نکرده ببندد، آنی که بسته است، چون فرصت نکرده باز کند. نمی‌دانیم دو روز دیگر هستیم یا نه. در قرآن ۱۴ بار کلمه «بغتتا» آمده است؛ بنابراین این طور حساب کنید که سال آخر عمرتان است و با جدیت کار کنید.

در این دیدار همچنین کلیپی از بیانات مقام معظم رهبری درباره حجت‌الاسلام قرائتی پخش شد و حجت‌الاسلام میثم امرودی، رییس سازمان فرهنگی هنری نیز از برپایی این نشست و گفت‌وگو با حجت‌الاسلام قرائتی درباره مدیریت سازمان فرهنگی هنری ابراز خرسندی کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code