همراهی نظام بانکی با صنعت گردشگری برای کاهش اثرات اقتصادی کرونا

رئیس کل بانک مرکزی نوشت: با توجه به مشکلات جدی بودجه‌ای دولت به خاطر فشار تحریم‌ها، جبران همه آسیب‌های وارده مقدور نیست، ولی این اطمینان را دادم که نظام بانکی حداکثر همراهی و کمک را به فعالان گردشگری خواهد کرد، چراکه رونق‌گیری فعالیت این بخش از خدمات، منوط به برگشت شرایط کاملاً عادی از نظر ریشه‌کنی ویروس است.

به گزارش وب سایت لبخند خدا، عبدالناصر همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی در جدیدترین یادداشت اینستاگرامی خود نوشت: امروز 16 فروردین 98 در معیت معاون اول محترم رئیس‌جمهور، در جلسه فعالان گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی شرکت کردم. مسئولان بخش‌های مختلف و نیز و رؤسای اتحادیه‌های صنفی، مسائل و مشکلات ناشی از شیوع کرونا در اوج فعالیت‌هایشان را تشریح کردند. انصافاً هتل‌ها و مراکز گردشگری، صنایع دستی و دفاتر مسافرتی، اوج فعالیت و بهره‌برداری از سرمایه‌گذاری و تدارکات‌شان ایام عید است که کلاً متوقف شدند.

در مورد تعلیق اقساط تسهیلات‌شان و نیز دوره تنفس تسهیلات جدیدی که برای جلوگیری از آسیب بیشتر و حفظ اشتغال‌شان قرار است بگیرند پیشنهاداتی داشتند که قابل توجه بود. این نکته را تأکید کردم مهم‌ترین لطمه و آسیب این ویروس، گرفتن جان بسیاری از هم وطنان است که آثار اقتصادی، در مقایسه با آن ضایعات تأسف‌بار اهمیت بسیار کمتری دارد.

البته آثار مالی و اقتصادی آن هم مهم است ولی با توجه به مشکلات جدی بودجه‌ای دولت به خاطر فشار تحریم‌ها، اینکه فکر کنیم همه آسیب‌های وارده قابل جبران باشد مقدور نیست ولی این اطمینان را دادم که نظام بانکی حداکثر همراهی و کمک را به فعالان گردشگری خواهد کرد چراکه رونق‌گیری فعالیت این بخش از خدمات، منوط به برگشت شرایط کاملاً عادی از نظر ریشه‌کنی ویروس است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code