پرداخت 6 میلیارد وام قرض‌الحسنه به نیازمندان در استان تهران

به گزارش وب سایت لبخند خدا به نقل از کمیته امداد استان تهران؛ حمیدرضا شیران در گفت‌وگو با روابط عمومی کمیته امداد به اهداف صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت اشاره کرد و افزود: ترویج و نهادینه‌سازی فرهنگ قرض‌الحسنه در جامعه، پرداخت حداکثری وام‌های قرض‌الحسنه به صورت هدفمند، بدون دریافت کارمزد در مقایسه با سایر بانک‌ها و مؤسسات، ایجاد و کسب رضایت و اعتماد در مشتریان و همچنین ارائه خدمات مناسب و متنوع از مهم‌ترین اهداف صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت است.

وی به زمینه‌های پرداخت تسهیلات صندوق امداد ولایت اشاره کرد و افزود: پرداخت وام‌های صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در زمینه ازدواج، درمان، تحصیل، مسکن، اشتغال به واجدین شرایط پرداخت می‌شود.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه این صندوق از سپرده‌گذاری خیران، ادارات و سایر دستگاه‌ها استقبال می‌کند و طبق تفاهم‌نامه به معرفی‌شدگان طرف مقابل تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت می‌کند، گفت: برنامه‌ریزی هدفمند برای جذب سپرده‌های مردمی، تسریع در ارائه تسهیلات و پیگیری وصول مطالبات از مهم‌ترین برنامه‌های این صندوق است.

شیران به کسانی که در سال جاری در این صندوق سپرده گذاری کرده‌اند اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون 4495 نفر در صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در استان تهران سپرده‌گذاری کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در سه ماه نخست امسال 6 میلیارد و 448 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان پرداخت شده است، ادامه داد: این مبلغ برای 1233 فقره تسهیلات کارگشایی به میزان چهار میلیارد و 671 میلیون تومان، 132 فقره تسهیلات اشتغال‌زایی به مبلغ یک میلیارد و 448 میلیون تومان 32 فقره برای مسکن شامل ودیعه و کمک هزینه خرید به مبلغ 329 میلیون تومان اختصاص یافته است.

شیران به سقف پرداختی تسهیلات قرض‌الحسنه توسط صندوق امداد ولایت اشاره و بیان کرد: سقف پرداخت تسهیلات کارگشایی تا پنج میلیون تومان، ودیعه مسکن 15، تسهیلات اشتغال زایی و خرید مسکن تا 30میلیون تومان است.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران، ترویج و نهادینه‌سازی فرهنگ قرض‌الحسنه در جامعه، پرداخت حداکثری وام‌های قرض الحسنه به صورت هدفمند، اخذ کمترین کارمزد در مقایسه با سایر بانک‌ها و مؤسسات، ایجاد و کسب رضایت و اعتماد در مشتریان و همچنین ارائه خدمات مناسب و متنوع را از مزایای این صندوق عنوان کرد.

شیران همچنین به تعداد شعب و عاملین صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در استان تهران اشاره کرد و ادامه داد: دو شعبه از این صندوق در کلان شهر تهران واقع در خیابان فرجام و خیابان مالک اشتر و ۴۴ عامل در دفاتر کمیته امداد سراسر استان کار پرداخت تسهیلات به نیازمندان را برعهده دارند.

وی یادآور شد: صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت به شبکه شتاب متصل است که سپرده‌گذاران و وام‌گیرندگان می‌توانند به آسانی از خدمات این صندوق استفاده کنند. 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code