«پیش‌بینی‌های حکیمانه» منتشر شد

به گزارش خبرنگار وب سایت لبخند خدا؛ شاید این سوال مطرح بشود که چرا ما باید به پیش‌بینی‌های امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری بپردازیم؟ اما باید اذعان کرد که با توجه به دیدگاه‌های حکیمانه دو امام انقلاب اسلامی در مسائل مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و پیش‌بینی‌های مهم و تحقق‌یافته آنان در زمینه‌های سیاسی، می‌توان از بیانات آن دو بزرگوار رهنمود گرفت و جلوتر از زمان حرکت کرد. در واقع از این طریق می‌توان نیاز‌ها و مسائل آینده را شناخت و از هم‌اکنون برنامه‌ها و تدابیر مناسبی را طراحی و امکانات لازم و ضروری را مهیا و از غافلگیری جلوگیری کرد. 

 

امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در طول حیات پربرکتشان، در مقاطع گوناگون، مطالب و مسائلی را پیش‌بینی کرده‌اند که گذشت زمان به بسیاری از آن‌ها جامه عمل پوشانیده است؛ و ان‌شاءالله در آینده نیز کماکان شاهد تحقق باقی‌مانده آن‌ها خواهیم بود. 

 

در این کتاب پیش‌بینی‌های بنیانگذار کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری، در موضوعات مختلف سیاسی ـ اجتماعی گردآوری شده‌اند. در فصل اول به پیش‌بینی‌های تحقق‌یافته امام خمینی(ره) اشاره‌ای شده و در فصل دوم به پیش‌بینی‌های محقق‌شده امام خامنه‌ای اختصاص داده شده است. همچنین در فصل سوم نیز آن دسته از پیش‌بینی‌های آن دو بزرگوار را که همگی در انتظار تحقق آن‌ها هستیم، در اختیار مخاطبان گرامی قرار داده شده است. 

 

دربرشی از کتاب می‌خوانیم: من هر وقت راجع به برخی از اقدامات این بزرگوار فکر کردم، دیدم همان حکمتی که قرآن درباره‌ لقمان و سایر پیامبران می‌گوید، به معنای واقعی در این مرد بود. حکیم، یعنی آن کسی که ماورای این ظواهر، چیز‌هایی را مشاهده می‌کند که چشم‌های عادی و معمولی، از دیدن آن عاجزند. در مقایسه با دیگر مردم، مثل پیر مجربی در مقابل جوان خام و تازه وارد است. همین ضرب‌المثلی که شنیده‌اید: «آنچه در آینه جوان بیند/ پیر در خشت خام آن بیند» اشاره به همین نکته است. ایشان نسبت به دیگران، نسبت به ما‌ و نسبت به همین مسئولانی که بودند و بودیم و می‌دیدیم، واقعاً این‌طور بود. او همیشه چیزی را در زیر جریانات احساس می‌کرد و می‌دید. گاهی انسان، با استدلال به چیزی می‌رسد؛ ولی او بدون استدلال به آن رسیده بود. واقعاً لطف و الهام خدایی بود. همان‌طور که خودش فرمود، دست قدرتی بود که او را هدایت می‌کرد.

 

کتاب «پیش‌بینی‌های حکیمانه» در قطع رقعی و ۱۵۰ صفحه به کوشش شاکر قوامیان و مهدی مطهری و به همت انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است.

 

علاقه‌مندان برای تهیه کتاب می‌توانند از طریق سایت رسمی انتشارات شهید کاظمی (nashreshahidkazemi.ir) یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱، کتاب را دریافت کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code