کمک ۱۵۰ میلیاردی مردم به سیل‌زدگان از طریق هلال احمر

گروه سلامت ــ نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال احمر با بیان اینکه اسلام دین خدمت‌گزاری به مردم است؛ گفت: مردم مسلمان ایران از طریق جمعیت هلال احمر ۱۵ میلیارد تومان به سیل‌زدگان کمک کردند.
به گزارش وب سایت لبخند خدا، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین معزی نماینده، ولی فقیه در جمعیت هلال احمر ظهر امروز در سخنان پیش از خطبه‌های نمازجمعه با بیان اینکه هلال احمر سازمانی است که همواره در خدمت مردم است، گفت: هلال احمر دستی توانمند میان دست‌های نیازمندان است تا مردم آسیب دیده را یاری کرده و بتواند به آن‌ها خدمت کند و در عین حال که کرامت، عزت و احترام انسان‌های آسیب دیده را حفظ می‌کند از رنج و دردی که در جریان وقوع حوادث و سوانح نصیب آن‌ها شده است، بکاهد و تسکین بخش باشد.
وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر سلامتی را در جامعه گسترش می‌دهد و همواره صلح و صفا، برادری و اخوت را پایدار می‌کند، اظهار کرد: این‌ها اهداف بلند مدت سازمان هلال احمر است، در تمامی حوادثی که امسال به وقوع پیوست همواره در خدمت مردم بود و شاهد بودیم پرچم نخست در حوادث، هلال احمر بود و مردم با حضور امدادگران، روحیه و آرامش پیدا کردند.
معزی ادامه داد: ایران کشوری حادثه خیز است و از بیش از ۴۰ حادثه در جهان، بالای ۳۰ حادثه آن در ایران رخ می‌دهد سال گذشته زلزله بزرگی در کرمانشاه به وقوع پیوست امسال هم سیل مهیبی در بسیاری از استان‌های کشور به وقوع پیوست، سال‌های گذشته نیز ما حوادث بسیاری را تجربه کردیم.
نماینده، ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در ادامه با بیان اینکه اسلام دین خدمت گزاری است؛ تصریح کرد: مومنان خدمتکار یکدیگر هستند، این یک شعار نیست بلکه حقیقت است. یک فرد مسلمان صبح که از خواب برمی‌خیزد باید در اندیشه این باشد که چطور به درد دیگران برسد.
وی با تأکید بر اینکه داوطلبان هلال احمر کارمند نیستند بلکه داوطلبانه به خدمت مردم می‌شتابند، گفت: کسی که برای مردم تلاش و فداکاری می‌کند و رضای خدا را در نظر دارد و برای صلاح جامعه حرکت کند، مانند این است که هزار سال خدا را عبادت کرده است.
معزی با بیان اینکه دست احسان مردم در ماه مبارک رمضان برای نیکی به هموطنانی که در سیل اخیر متضرر شدند به آنان امید داده و رنج درون آن‌ها را برطرف کرده اظهار کرد: در سیل اخیر، مردم ایران نزدیک ۱۵۰ میلیارد تومان فقط از طریق این جمعیت به آسیب‌دیدگان کمک کردند.
وی با اشاره به تلاش‌های هلال احمر در کمک به مردم آسیب دیده منطقه یادآور شد:امیدوارم مردم ایران توفیق داشته باشند به براداران و خواهران ایمانی و آسیب دیدگان در سراسر جهان خدمت کنند، همانگونه که برای کمک آسیب‌دیدگانی که بر اثر ظلم ظالمان در یمن رنج می‌بینند، مردم ایران شتافتند و هلال احمر نیز در این زمینه پیشتاز بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code